تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ - ۰۸:۵۵ کد مطلب 103402

کارنامه درخشان استقلال بدون مگویان +جدول

با بازگشت مجدد حنیف عمران زاده به تمرینات استقلال خیال کادر فنی این تیم از بابت پر کردن جای مدافع محروم آبی ها یعنی هرایر مگویان ارمنستانی در دیدار با تراکتورسازی راحت شده است. گروه ورزشی مشرق – استقلال در یکی از حساس‌ترین بازی‌های فصل خود یکشنبه میزبان تراکتورسازی تبریز است. آبی‌های صدرنشین برای اینکه […]

با بازگشت مجدد حنیف عمران زاده به تمرینات استقلال خیال کادر فنی این تیم از بابت پر کردن جای مدافع محروم آبی ها یعنی هرایر مگویان ارمنستانی در دیدار با تراکتورسازی راحت شده است.

استقلال تجربه بردن بدون مدافع محرومش را داردگروه ورزشی مشرق – استقلال در یکی از حساس‌ترین بازی‌های فصل خود یکشنبه میزبان تراکتورسازی تبریز است. آبی‌های صدرنشین برای اینکه در رقابت با استقلالی‌های خوزستان و پرسپولیس رده‌سومی«کم» نیاورند، چاره‌ای جز شکست دادن سرخپوشان تبریزی ندارند.

استقلال در فاز هجومی خود با بهره‌گیری از سجاد شهباززاده و جابر انصاری مشکلی نخواهد داشت. خصوصا که گوش چپ تکنیکی این تیم محسن کریمی هم از مصدومیت رهایی پیدا کرده و می‌تواند مثل خسرو حیدری در راست برای استقلال در جناح چپ یک مهره تاثیرگذار باشد.

با تمام این اوصاف تیمی که در خط آتش خود ۴۰گل زده تا یکی از بهترین عملکردها را در فاز هجومی داشته باشد، در خط دفاعی‌اش به مشکل خورده است. در واقع سه‌اخطاره شدن هرایر مگویان در دیدار با سایپا سبب شد تا کادر فنی آبی‌ها دل‌مشغولی‌های جدیدی پیدا کند.

 ستون اصلی خط دفاع استقلال در لیگ پانزدهم طی ۲۱هفته اخیر همواره حضوری ۹۰دقیقه‌ای در ترکیب آبی‌ها داشته و بی‌منت از عهده انجام وظایفش برآمده است. دقیقا به خاطر همین عملکرد خوب هم«امروز» هواداران آبی‌ نگران غیبت هرایر در دیدار حساس برابر تراکتورسازان هستند.

البته در کنار غیبت مدافع تاثیرگذار استقلال برابر تبریزی‌ها عدم‌ حضور حنیف عمران‌زاده دیگر مدافع میانی آبی‌ها بر سر تمرینات هم دردسرساز شده بود که این مشکل با بازگشت عمران زاده به تمرینات مرتفع شد.

پیروزی بدون حنیف و هرایر

استقلال پنج بازی لیگ پانزدهم را بدون هرایر مگویان تجربه کرده و جالب اینکه در چهار بازی پیروز شده و یک‌بار با تساوی به کارش پایان داده است. شاید بررسی همین نکته اندکی هواداران نگران استقلال را آرام کند!

جالب اینکه در یک دیدار کادر فنی آبی‌ها نه مگویان را در اختیار داشت و نه عمران‌زاده را با این حال در هفته اول لیگ برابر سیاه‌جامگان (در مشهد) به پیروزی ۲ بر یک رسید.

۵بازی و ۱۳ امتیاز بدون هرایر

در اینکه هرایر مگویان از مدافعان آماده و سرحال این فصل لیگ‌برتر فوتبال ایران است، شکی وجود ندارد؛ مدافعی که طی هفته‌های هشتم تا بیست‌وهشتم لیگ ۲۱بازی ۹۰دقیقه‌ای متوالی برای آبی‌ها انجام داد و همواره از بهترین‌های تیمش بود.

مگویان البته در هفته‌های دوم و سوم لیگ هم ۱۸۰دقیقه مقابل مهاجمان ملوان و ذوب‌آهن تلاش کرد تا تعداد بازی‌های ۹۰دقیقه‌ای این فصلش در مجموع به عدد۲۳ رسیده باشد. هرایر در سه بازی آبی‌ها برابر سیاه‌جامگان(هفته اول)، نفت(هفته پنجم) و راه‌آهن(هفته هفتم) غایب بود.

این مدافع در تقابل با استقلال اهواز(هفته چهارم) هم فقط یکی،دو دقیقه آخر دیدار را تجربه کرد. هرایر در تقابل با گسترش(هفته ششم) نیز بدشانس بود که در دقیقه۲۲ به دلیل مصدومیت از زمین خارج شد تا جای خود را به حنیف عمران‌زاده بدهد.

با تمام این اوصاف در تمام دیدارهای یادشده(به جز دیدار برابر راه‌آهن) استقلال به پیروزی رسید تا حداقل روی کاغذ خیال آبی‌ها در روز غیبت مگویان مقابل تراکتورسازی راحت باشد.

جدول ۵ دیدار فصل استقلال بدون مگویان

هفته

رقیب

نتیجه

شرایط مگویان

امتیاز به‌دست آمده

نکته ویژه

اول

سیاه‌جامگان

۲-۱ استقلال

غایب بود

۳

حنیف عمران‌زاده هم در این دیدار غایب بود

چهارم

استقلال اهواز

۲-۱ استقلال

یک دقیقه حضور داشت

۳

استقلال۲-۱ از میزبانش جلو افتاده بود که هرایر وارد زمین شد

پنجم

نفت

۲-۱ استقلال

غایب بود

۳

در این دیدار حاج‌محمدی و عمران‌زاده زوج میانی خط دفاعی استقلال را تشکیل می‌دادند

ششم

گسترش

۲-۰ استقلال

دقیقه۲۲ مصدوم شد و بیرون رفت

۳

استقلال در دقایق۲۵ و ۶۵ با رمضانی و شهباززاده به گل رسید

هفتم

راه‌آهن

۳-۳

مصدوم بود

۱

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: