تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ - ۰۸:۴۹ کد مطلب 103404

کشف ۵۰ گور دسته‌جمعی از مناطق تحت اشغال داعش

فرستاده ویژه سازمان ملل درعراق در گزارش خود در شورای امنیت از کشف بیش از ۵۰ گور دسته جمعی در مناطق مختلف تحت اشغال گروه تروریستی داعش در عراق خبرداد. به گزارش مشرق و به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان کوبیس با بیان این خبر افزود: از این میان سه گور دسته جمعی تنها در […]

فرستاده ویژه سازمان ملل درعراق در گزارش خود در شورای امنیت از کشف بیش از ۵۰ گور دسته جمعی در مناطق مختلف تحت اشغال گروه تروریستی داعش در عراق خبرداد.

به گزارش مشرق و به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان کوبیس با بیان این خبر افزود: از این میان سه گور دسته جمعی تنها در یک زمین بازی فوتبال در الرمادی کشف شد.

وی اضافه کرد: فهرست جرایم هولناک داعش در عراق همچنان طولانی است و با آزاد سازی مناطق دیگر این کشور از چنگال داعش هر روز ابعاد جدیدی ازاین جنایات در این مناطق افشا می شود.

وی توضیحی از تعداد افراد مدفون شده در این گورها ارایه نداد ولی ادامه داد: تنها در سه گور دسته جمعی که در ۱۹ آوریل در زمین فوتبال الرمادی کشف شد حدود ۴۰ جسد به خاک سپرده شده بودند.

فرستاده ویژه سازمان ملل اظهار کرد: بحران انسانی در عراق روبه تشدید است و دوسوم جمعیت کشور یعنی حدود ۱۰ میلیون نفر امروز به شدت نیازمند کمک هستند و دومیلیون نفر دیگر نیزتا پایان امسال با خطر آوارگی مواجه هستند.

کوبیس ضمن هشدار نسبت به سوء استفاده داعش از ناآرامی های سیاسی و انجام نشدن اصلاحات دراین کشور، از مسوولان عراقی خواست با اتخاذ تدابیر لازم ، به بحران حاکمیتی جاری دراین کشور پایان دهند .

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: