تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ - ۰۹:۳۴ کد مطلب 103406

تمدید ۷۲ ساعته آتش‌بس در حلب و لاذقیه

وزارت دفاع روسیه بامداد شنبه اعلام کرد آتش‌بس در شهر حلب و بخش‌هایی از استان لاذقیه برای ۷۲ ساعت دیگر تمدید شده است. به گزارش مشرق، وزارت دفاع روسیه می‌گوید توافق آتش‌بس در شهر «حلب» در شمال سوریه و بخش‌هایی از استان لاذقیه برای ۷۲ ساعت تمدید شده است.  به گزارش رویترز، وزارت دفاع روسیه […]

وزارت دفاع روسیه بامداد شنبه اعلام کرد آتش‌بس در شهر حلب و بخش‌هایی از استان لاذقیه برای ۷۲ ساعت دیگر تمدید شده است.

به گزارش مشرق، وزارت دفاع روسیه می‌گوید توافق آتش‌بس در شهر «حلب» در شمال سوریه و بخش‌هایی از استان لاذقیه برای ۷۲ ساعت تمدید شده است. 

به گزارش رویترز، وزارت دفاع روسیه اعلام کرده این توافق از ساعت ۱۷ منطقه زمانی شرقی در روز جمعه، برابر با ساعت ۰۱:۳۰ بامداد شنبه به وقت تهران اجرایی شده است. 

توافق شکننده آتش‌بس در شهر حلب از ساعات اولیه روز چهارشنبه اجرایی شد. در استان لاذقیه، این توافق برای اولین بار روز ۲۹ آوریل به اجرا درآمد.

ناآرامی‌های پنج ساله سوریه به گفته دی‌میستورا، نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه، به کشته شدن بیش از ۴۰۰ هزار نفر و آواره شدن نزدیک به دو میلیون نفر منجر شده است.

گزارش‌ها در سال‌های گذشته حاکی از آن بوده که حمایت دولت‌های غربی و هم‌پیمانان منطقه‌ای آنها یعنی قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان سوریه از عوامل اصلی گسترش دامنه جنگ در این کشور بوده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: