تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ - ۰۹:۳۰ کد مطلب 103410

آماری که می‌گوید جنس ویسی با سپاهان جور نیست

به نظر می رسد سپاهان قهرمان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال قصد دارد تا فصل بعد از عبدالله ویسی روی نیمکت خود بهره ببرد. گروه ورزشی مشرق – عبدا…ویسی پس از کسب نتایج درخشان به کاندیدای نخست سپاهان تبدیل شد تا بلکه آقاعبدا… فصل بعد روی نیمکت هدایت تیمی بنشیند که پیش‌تر سال‌ها پیراهنش را […]

به نظر می رسد سپاهان قهرمان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال قصد دارد تا فصل بعد از عبدالله ویسی روی نیمکت خود بهره ببرد.

جنس ویسی با سپاهان جور نیستگروه ورزشی مشرق – عبدا…ویسی پس از کسب نتایج درخشان به کاندیدای نخست سپاهان تبدیل شد تا بلکه آقاعبدا… فصل بعد روی نیمکت هدایت تیمی بنشیند که پیش‌تر سال‌ها پیراهنش را بر تن کرده است. اما آیا گواردیولای وطنی در فصل اول حضور کنار تیم باسابقه سپاهان موفق به کسب نتایج درخشان خواهد شد؟

نگاهی گذرا به سوابق ویسی روی نیمکت سه تیم صبا، پیکان و استقلال صنعتی نشان می‌دهد که این مربی جوان در فصل نخست حضور کنار تیم‌های یادشده نتوانسته به نتیجه لازم دست پیدا کند.

* استارت با باطری کمکی
ویسی در ادوار دهم و یازدهم لیگ برتر سرمربی صبا بود. این مربی جوان در فصل نخست صبایی شد و از میانه راه روی نیمکت این تیم نشست تا در نهایت به عنوانی بهتر از دهمی لیگ دست پیدا نکند.

ویسی در لیگ یازدهم با صبا عالی نتیجه گرفت. این مربی خوزستانی در دومین فصل با کسب ۵۰ امتیاز طی ۳۴ هفته عاملی شد برای حضور صبای کم‌ادعا روی پله چهارم لیگ.

* پیاده شدن از پیکان پنچر شده
آقاعبدا… سپس راهی پیکان شد اما در لیگ دوازدهم، سرنوشت برای او طور دیگری نوشته شده بود. از ابتدا در بستن تیم مورد نظرش (طبق گفته خودش) با اشتباه روبه‌رو شد تا با پیکان به انتهای جدول سقوط کند. این‌طوری شد که مجبور شد پس از نیم‌فصل تیم را ترک کند. تیمی که بعد از انجام ۱۷ بازی فقط ۲۰ امتیاز گرفته بود و روی پله چهاردهم قرار داشت.

* ۲ فصل در التهاب سقوط

ویسی سپس با استقلال خوزستان پای به لیگ سیزدهم گذاشت. نتایج عبدا… و آبی‌های تازه‌وارد به لیگ طی لیگ‌های ۱۳ و ۱۴ قابل تقدیر نبود. این تیم با تفکرات ویسی در هر دو فصل یادشده فاصله چندانی تا سقوط به لیگ دسته اول نداشت.

آبی های خوزستان در لیگ سیزدهم با ۲۹ امتیاز سیزدهم شدند و این اتفاق در لیگ چهاردهم با ثبت ۲۷ امتیاز به شکلی بغرنج‌تر روی داد. تیم آقاعبدا… این بار بالاتر از پیکان ۲۶ امتیازی چهاردهم شد تا با تک‌ماده سقوط نکند.

با تمام این اوصاف در لیگ پانزدهم استقلال‌ خوزستان همانی شد که انتظارش از فوتبال خوزستان می‌رفت. تیم یکدست عبدا… ویسی بالاخره پس از ۲ فصل انتظار در لیگ پانزدهم طی ۲۸ هفته۵۱ امتیاز گرفت تا ۲ هفته مانده به پایان رقابت‌ها مثل سرخابی‌های پایتخت مدعی کسب عنوان قهرمانی مسابقات باشد.

 اما پرسش پیش‌روی در مورد کارنامه و سوابق گواردیولای وطنی این است که آیا آقاعبدا… در صورت پیوستن به سپاهان، حداقل فصل اول فعالیتش را مثل فصول قبل از دست خواهد داد؟

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: