تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ - ۱۲:۴۹ کد مطلب 103480

۲موردی که شاید انتخابات فوتبال را بی‌نتیجه بگذارد

انتخابات فدراسیون فوتبال برای تعیین رئیس جدید این فدراسیون تا ساعاتی دیگر برگزار می‌شود ولی دو مسئله ممکن است این نشست را به چالش بکشد و انتخاب رئیس جدید را به تاریخ دیگری موکول کند. به گزارش مشرق، انتخابات فدراسیون فوتبال برای تعیین رئیس جدید این فدراسیون تا ساعاتی دیگر برگزار می‌شود ولی دو مسئله […]

انتخابات فدراسیون فوتبال برای تعیین رئیس جدید این فدراسیون تا ساعاتی دیگر برگزار می‌شود ولی دو مسئله ممکن است این نشست را به چالش بکشد و انتخاب رئیس جدید را به تاریخ دیگری موکول کند.

به گزارش مشرق، انتخابات فدراسیون فوتبال برای تعیین رئیس جدید این فدراسیون تا ساعاتی دیگر برگزار می‌شود ولی دو مسئله ممکن است این نشست را به چالش بکشد و انتخاب رئیس جدید را به تاریخ دیگری موکول کند.، جلسه مجمع انتخابی فدراسیون فوتبال در حالی قرار است از ساعت ۹:۳۰ صبح امروز شنبه برگزار شود که ساعاتی پیش از برگزاری این مجمع، شائبات و گمانه‌زنی‌ها به اوج خود رسیده است.

برخلاف هر انتخابات دیگر که گمانه‌زنی‌ها روی افراد برگزیده است، در فدراسیون فوتبال شائبات پیرامون برگزار شدن و یا برگزار نشدن انتخابات است. در آستانه این انتخابات گفته می‌شود بیشتر اعضای مجمع قصد دارند آرای سفید خود را به صندوق بیاندازند تا به این ترتیب برگزاری انتخابات را به تاریخ دیگری موکول کنند.

بعضی از اعضای فدراسیون فوتبال به برگزاری این انتخابات و نتیجه بخش بودن آن امیدوار هستند ولی برطرف نشدن دو مسئله ممکن است انتخابات را به چالش بکشد. از یک طرف ابهامات برگزاری انتخابات از سوی سازمان بازرسی هنوز حل نشده است و فدراسیون فوتبال نامه‌ای از وزارت ورزش مبنی بر برگزاری انتخابات دریافت نکرده است؛ هرچند وزیر ورزش چند روز پیش خودش به فدراسیون رفت و «خودمانی» مجوز برگزاری انتخابات را صادر کرد.

از طرف دیگر در صورتی که انتخابات به دور دوم کشیده شود، به خاطر سکوت اساسنامه در تعیین رئیس احتمالا آرای «نصف به علاوه یک» لحاظ خواهد شد ولی از آنجا که چنین چیزی در اساسنامه نیامده، نیاز به تصویب در جلسه امروز مجمع دارد. این در حالی است که تصویب این موضوع در «دستور جلسه» مجمع نیامده و ممکن است این نشست انتخاباتی را وارد فاز دیگری کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: