تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ - ۱۴:۰۱ کد مطلب 103529

نخست‌وزیر فرانسه: ترامپ احتمالاً آدم بدی است

نخست‌وزیر فرانسه روز جمعه از نامزد پیشتاز حزب‌جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا انتقاد کرد و گفت که او احتمالاً «آدم بدی» است.  به گزارش مشرق، «مانوئل والس»، نخست‌وزیر فرانسه روز جمعه گفت که «دونالد ترامپ»، نامزد پیشتاز حزب جمهوری‌خواه در مرحله درون‌حزبی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا «احتمالاً آدم بدی است.» والس، قبلاً هم از ترامپ به […]

نخست‌وزیر فرانسه روز جمعه از نامزد پیشتاز حزب‌جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا انتقاد کرد و گفت که او احتمالاً «آدم بدی» است.

 به گزارش مشرق، «مانوئل والس»، نخست‌وزیر فرانسه روز جمعه گفت که «دونالد ترامپ»، نامزد پیشتاز حزب جمهوری‌خواه در مرحله درون‌حزبی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا «احتمالاً آدم بدی است.» والس، قبلاً هم از ترامپ به دلیل دیدگاه‌هایش درباره مسلمان‌ها انتقاد کرده بود.

پیروزی روز سه‌شنبه ترامپ در رأی‌گیری‌های ایالت ایندیانا که به کناره‌گیری دو رقیبش از رقابت برای ورود به کاخ سفید منجر شد سیلی از انتقادات داخلی و برون‌مرزی را متوجه این میلیاردر جنجالی کرده است.

والس گفت: «به اتفاقاتی که در آمریکا می‌افتد نگاه کنید؛ ما با چالش‌های بزرگ، و در عین حال آدم‌های کوچک مواجه هستیم.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نخست‌وزیر فرانسه، سپس به سوال مجری شبکه تلویزیونی « Public Senat» که پرسیده بود «آدم‌های کوچک؟» اینطور پاسخ داد: «بله، بله، بله، بله، آدم‌های کوچک.»

والس در پاسخ به سوال مجری که آیا به نظر او ترامپ «آدم کوچک» است هم گفت: «بله، و احتمالاً آدم بدی هم هست.»

نخست‌وزیر فرانسه در ادامه با بیان اظهاراتی که به تلویح انتقاد از قدرت گرفتن حزب جبهه ملی در کشور خودش هم بود گفت در حالی که جوامع دموکراتیک با چالش‌های فزاینده تروریسم روبرو هستند، پوپولیسم در سیاست هم در حال جان گرفتن است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: