تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ - ۱۳:۳۸ کد مطلب 103732

اگر ملاک ما برای یادگیری زبان های خارجی صرفا پیشرفت اقتصادی باشد، زبان چینی یاد بگیریم!

متاسفانه برخی از مسئولان، به دنبال ایجاد فضای تنش و اختلاف در کشور هستند تا در خصوص مسائل اصلی از آنها سوالی پرسیده نشود.

 به گزارش میدان ۷۲ امیرحسین قاضی زاده عضو کمیسیون اجتماعی و نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو خبرنگارمیزان ، با اشاره به صحبت های یکی از مسئولان دولت با این مضمون که “یادگیری زبان انگلیسی موجب پیشرفت اقتصادی می شود و نمونه این پیشرفت را در هند قابل مشاهده است” اظهار کرد: اینکه ما از یک جزء، یک استدلال کلی کنیم درحالیکه موارد نقیض فراوانی برای آن وجود دارد، جای بحث زیادی دارد.

وی با بیان اینکه در ابتدا باید در خصوص پیشرفته بودن یا نبودن کشوری مثل هند تحقیق کرد و پس از آن، متغیرهای احتمالی آن پیشرفت ها را بررسی کرد، گفت: آموزش زبان یکی از اصلی ترین ابزارهای فرهنگ سازی است به شکلی که در جوامع کنونی بیشترین سمپات و همراهی از این طریق حاصل می شود؛ به عنوان مثال افرادی که آموزش زبان انگلیسی را از سنین کودکی و نوجوانی آغاز می کنند، فرهنگ و فضای فکری حاکم بر جوامع غربی بر آنها نیز غلبه پیدا می کند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه دولتمردان باید به جای وارد شدن به دعواهای درون گفتمانی، به دنبال حل مشکلات و کارهای اساسی کشور باشند تصریح کرد: متاسفانه برخی از مسئولان، به دنبال ایجاد فضای تنش و اختلاف در کشور هستند تا در خصوص مسائل اصلی از آنها سوالی پرسیده نشود.
قاضی زاده در پایان یادآور شد: اگر ملاک ما برای یادگیری زبان های خارجی صرفا پیشرفت اقتصادی باشد، باید این را بگوییم که بزرگترین اقتصاد دنیا در حال حاضر را کشور چین دارد و یادگیری زبان چینی در برهه کنونی اگر مهمتر از یادگیری زبان انگلیسی نباشد کمتر نیست و همگان باید این زبان را یاد بگیرند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: