تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ - ۲۲:۱۱ کد مطلب 103852

انصاری در نشست منتخبان لیست امید چه گفت؟

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: دولت یازدهم برای جایگاه مجلس احترام قائل است و خود را موظف به انجام تعامل حداکثری با این قوه می‌داند. به گزارش مشرق، مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور عصر امروز (شنبه) در نشست هم‌اندیشی منتخبین لیست امید در مسجد سلمان فارسی نهاد ریاست جمهوری، اظهار داشت: هر اقدامی که دو قوه […]

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: دولت یازدهم برای جایگاه مجلس احترام قائل است و خود را موظف به انجام تعامل حداکثری با این قوه می‌داند.

به گزارش مشرق، مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور عصر امروز (شنبه) در نشست هم‌اندیشی منتخبین لیست امید در مسجد سلمان فارسی نهاد ریاست جمهوری، اظهار داشت: هر اقدامی که دو قوه مجریه و مقننه برای ایجاد رضایتمندی مردم صورت دهند، تأثیر تعیین‌کننده خواهد داشت.

وی عمده‌ترین وظایف مجلس شورای اسلامی را قانون‌گذاری و نظارت عنوان و اضافه کرد: در دور اول مجلس شورای اسلامی، مجموع لوایحی که دولت تقدیم مجلس کرده بود ۵۹۷ لایحه و طرح نمایندگان نیز ۲۴۵ بود.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، خاطرنشان کرد: تاکنون مجموع لوایحی که دولت‌ها تقدیم مجلس شورای اسلامی کرده‌اند، ۳ هزار و ۲۴۲ لایحه و مجموعه طرح نمایندگان نیز ۲ هزار و ۳۳۲ طرح بود

نصاری ادامه داد: تعداد کل سوالات توسط مجلس نهم از دولت سه هزار و ۵۲۹ است که از این تعداد سوالات فقط ۸۶ عدد از آن حذف شده است بنابراین سوال این است که بعد از دوره قانون‌گذاری در کشور وضعیت نظام قبلی نسبت به دور اول بهبود یافته است یا خیر.

وی ادامه داد: آیا با کسرت سوالات وضعیت اعمال نظارت قوه مقننه و مجریه در جهت حل فساد بهبود روش‌های اداری و خدمات بیشتر به مردم بهتر شده است یا خیر؟

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پایان گفت: براساس تاکید رئیس‌جمهور ما تعامل حداکثری را با مجلس شورای اسلامی خواهیم داشت و برای جایگاه مجلس احترام قائل هستیم و خود را موظف به انجام تعامل حداکثری می‌دانیم.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: