تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ - ۰۰:۲۸ کد مطلب 103900

عکس/ کاخ کودکان در کره شمالی

روز گذشته کنگره کره شمالی پس از ۳۶ سال در حالی برای نخستین بار برگزار شد که رسانه های جهانی که دعوتنامه نادری را برای پوشش خبری این اتفاق تاریخی دریافت کرده بودند. به گزارش مشرق، بیش از ۱۰۰ خبرنگار خارجی برای پوشش این رخداد دعوت شدند اما در نهایت آنها اجازه ورود به محل […]

روز گذشته کنگره کره شمالی پس از ۳۶ سال در حالی برای نخستین بار برگزار شد که رسانه های جهانی که دعوتنامه نادری را برای پوشش خبری این اتفاق تاریخی دریافت کرده بودند.

به گزارش مشرق، بیش از ۱۰۰ خبرنگار خارجی برای پوشش این رخداد دعوت شدند اما در نهایت آنها اجازه ورود به محل کنگره را پیدا نکردند و به آنها گفته شد که در محلی واقع در فاصله ۵۰۰ متری این کاخ باید به گرفتن تصاویر و ضبط ویدئو بپردازند. تصاویری که از این نشست منتشر شد، برگرفته از برنامه های تلویزیونی بود که به واسطه پوشش خبری آن توسط رسانه های داخلی به تصویر کشیده شد.

با این حال خبرنگاران و عکاسان از این فرصت نادر برای دیدن و عکاسی از کشور اسرارآمیز استفاده کردند. عکاس خبرگزاری رویترز “دمیر ساگولج” یکی از کسانی بود که از این فرصت برای عکاسی از “کاخ کودکان” در پیونگ یانگ استفاده کرد.

او در ذیل گزارش مصور خود از این مرکز پرورشی کودکان نوشته با پیشنهاد مقامات دولتی برای بازدید به این مرکز آمده تا از مراسم جشن و شادمانی که از قبل برنامه ریزی شده بود دیدن کند. آموزش موسیقی، آواز، نقاشی، رقص و حرکات آکروباتیک از برنامه های روزره این مرکز بوده است. جشنی نیز همزمان با برگزاری کنگره در این مرکز برگزار شده است که تا پایان برنامه بازدید خبرنگاران ادامه داشته است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: