تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ - ۰۴:۰۶ کد مطلب 103942

تاریخچه همه تقابل‌های لیگ‌برتری گسترش و پرسپولیس +جدول

نبرد امروز پرسپولیس و گسترش در تبریز می تواند گوشه ای از سرنوشت نهایی فصل جاری لیگ برتر را رقم بزند. گروه ورزشی مشرق – پرسپولیس اگر می‌خواهد تا دقیقه آخر لیگ پانزدهم مدعی کسب عنوان قهرمانی باقی بماند باید امروز در تبریز از سد میزبانش گسترش بگذرد. حریف امروز شاگردان برانکو در سه فصل […]

نبرد امروز پرسپولیس و گسترش در تبریز می تواند گوشه ای از سرنوشت نهایی فصل جاری لیگ برتر را رقم بزند.

مچ‌اندازی برانکو و فراز برای رسیدن به دومین پیروزیگروه ورزشی مشرق – پرسپولیس اگر می‌خواهد تا دقیقه آخر لیگ پانزدهم مدعی کسب عنوان قهرمانی باقی بماند باید امروز در تبریز از سد میزبانش گسترش بگذرد.

حریف امروز شاگردان برانکو در سه فصل اخیر نشان داده که هرگز رقیبی دست و پا بسته برابر ارتش سرخ پایتخت نبوده است. آیا در ششمین دیدار دو تیم ایوانکوویچ موفق می‌شود برای دومین‌بار مچ فراز کمالوند را بخواباند یا این مربی باهوش تبریزی‌ها خواهد بود که دومین پیروزی‌اش برابر پرسپولیس و برانکو را جشن خواهد گرفت؟

گل اول را خلعت زد

گسترش و پرسپولیس طی سه فصل اخیر لیگ‌برتر پنج مرتبه برابر یکدیگر صف‌آرایی کرده‌اند که حاصل ثبت دو پیروزی برابر طرفین و یک تساوی ۲-۲ بوده است.

اولین دیدار دو تیم با ورود گسترش به لیگ‌برتر جمعه ۲۲شهریورماه سال۱۳۹۲ برگزار شد. در ایستگاه نهم لیگ‌ سیزدهم پرسپولیس میزبان گسترشی بود که روی نیمکتش رسول خطیبی را نشانده بود.

دو سال و هفت ماه و ۲۵روز قبل این محمدرضا خلعتبری بود که در دومین بازی خود با پیراهن پرسپولیس از روی نقطه پنالتی(۱+۴۵) دروازه گسترش را باز کرد. در نهایت هم دیدار اول دو تیم با همان یک گل به سود پرسپولیس خاتمه یافت.

۲مازنی به‌جای مانده

جالب اینکه تنها بازماندگان از ترکیب اصلی پرسپولیس در دیدار نخست این تیم برابر گسترش محسن بنگر و امید عالیشاه هستند؛ دو مدافع و هافبک مازندرانی که در روز قضاوت محسن ترکی شاهد گلزنی سومین مازنی تیم، محمدرضا خلعتبری برابر محسن فروزان بودند.

پرسپولیس البته خیلی زود در دیدار برگشت تاوان پیروزی یک بر صفر خود را با گل دقیقه۵۷ مهرداد بایرامی پس داد.

سه‌شنبه اول بهمن‌ماه سال۱۳۹۲ مهاجم جوان تبریزی‌ها در دقیقه۵۷ نهایت بهره را از پاس مصطفی اکرامی برد تا دروازه نیلسون برزیلی را باز کند. به این ترتیب دو تیم پرسپولیس و گسترش در اولین فصل لیگ‌برتری شدن تیم دوم تبریز‌ی‌ها بی‌حساب شدند.

جدال سوم برانکو و فراز

فراز کمالوند سرمربی گسترشی‌ها با این تیم سه مرتبه برابر پرسپولیس قرار گرفته است. این مربی جوان در لیگ چهاردهم ابتدا با تیم حمید درخشان ۲-۲ مساوی کرد و سپس در دیدار برگشت با گل‌های جابر انصاری قرمزهای پایتخت را با برانکو ایوانکوویچ خجالت داد.

کمالوند در سومین تقابل خود با پرسپولیسی‌ها تلاش کرد تا بلکه برای دومین‌بار از سد تیم برانکو بگذرد. با این حال دوشنبه ۲۳آذرماه ۱۳۹۴ این جری بنگسون هندوراسی بود که با ضربه دقیقه۳۴ خود- روی پاس محسن مسلمان- تلافی شکست فصل قبل برانکو را درآورد.

به این ترتیب ایوانکوویچ و کمالوند با ثبت یک برد و یک باخت در کارنامه‌شان برابر یکدیگر بی‌حساب شدند تا امروز تکلیف مرد برتر این جدال مشخص شود.

جدول ۵تقابل لیگ‌برتری گسترش و پرسپولیس

لیگ

هفته

نتیجه

گلزنان

تاریخ

۱۳

۹

پرسپولیس۱- گسترش صفر

محمدرضا خلعتبری(۱+۴۵- پنالتی)

جمعه ۲۲شهریور ۱۳۹۲

۱۳

۲۴

گسترش۱- پرسپولیس صفر

مهرداد بایرامی(۵۷)

سه‌شنبه ۱بهمن ۱۳۹۲

۱۴

۱۴

پرسپولیس۲- گسترش۲

محسن بنگر(۸) و مهدی طارمی(۲۹) پرسپولیس، مگنو باتیستا(۳۸- پنالتی) و میلاد جهانی(۷۲) گسترش

پنجشنبه ۱۵آبان ۱۳۹۳

۱۴

۲۹

گسترش۲- پرسپولیس۱

جابر انصاری(۱۳ و ۵۰) گسترش و تادو(۸۷- پنالتی) پرسپولیس

یکشنبه ۲۰اردیبهشت ۱۳۹۴

۱۵

۱۴

پرسپولیس۱- گسترش صفر

بنگسون(۳۴)

دوشنبه ۲۳آذر ۱۳۹۴

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: