تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ - ۰۸:۳۴ کد مطلب 103983

آرایشگر زنان قجری چه کسی بود+عکس

حاجیه خانم کرمانی که در اواخر عهد ناصری وارد تهران می شود و تا شاه شدن ناصرالدین شاه در حرم سرا می ماند، در دفترچه خاطراتش که بیشتر حول محور عروسی است، در مورد بزم عروسی قجری نوشته است. به گزارش گروه تاریخ مشرق؛ خاطرات علویه خانم (حاجیه خانم کرمانی) که به قول آقای باستانی […]

حاجیه خانم کرمانی که در اواخر عهد ناصری وارد تهران می شود و تا شاه شدن ناصرالدین شاه در حرم سرا می ماند، در دفترچه خاطراتش که بیشتر حول محور عروسی است، در مورد بزم عروسی قجری نوشته است.

به گزارش گروه تاریخ مشرق؛ خاطرات علویه خانم (حاجیه خانم کرمانی) که به قول آقای باستانی پاریزی هم شیرین است و هم نقبی است در تاریخ، بیشتر حول محور ماجراهای عروسی و بزن و بکوب می‌گردد .

او در اواخر عهد ناصری وارد تهران می‌شود و تا شاه شدن مظفرالدین شاه، در حرمسرای می‌ماند.

علویه خانم در دفترچه خاطراتش در مورد بزم عروسی قجری نوشته: «عروس را آوردیم، بند انداختیم، فرستادیم حمام، خودمان مشغول درست کردن اتاق و شیرینی و میوه و آجیل شدیم، نهار که آشپز مردانه است و دخلی به ما ندارد. امشب هم که از حمام آمدند، چند نفر مهمان دارند، مطرب دارند، مردانه و زنانه. دوشنبه صبح عروس را بزک کردیم. خیلی مزه دارد. بزک کن عروس‌های تهران هم من شدم.»

آرایشگر زنان قجری چه کسی بود+عکسآرایشگر زنان قجری چه کسی بود+عکس

جوان و تاریخ

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: