تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ - ۱۳:۵۷ کد مطلب 104103

قیمت روز خانه در پایتخت +جدول

بر اساس معاملات انجام شده، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی شهر تهران در فروردین ماه ۳ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان بود. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از ایسنا، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۳٫۹۹ میلیون تومان […]

بر اساس معاملات انجام شده، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی شهر تهران در فروردین ماه ۳ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان بود.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از ایسنا، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۳٫۹۹ میلیون تومان بود که نسبت به ماه قبل ۷٫۱ یک درصد ارزان‌تر و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴٫۳ درصد گران‌تر شد.

جدول زیر قیمت برخی آپارتمان‌های معامله شده طی روزهای ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت ماه در شهر تهران را نشان می‌دهد.

محله متراژ قیمت
سنگلج درخونگاه ۵۹ متر ۱۷۰ میلیون
دولتخواه ۷۵ متر ۱۹۰ میلیون
نارمک ۶۷ متر ۲۹۱ میلیون
پیروزی ۸۲ متر ۲۹۳ میلیون
ارامنه ۹۳ متر ۳۵۵ میلیون
افسریه ۱۳۸ متر ۳۶۵ میلیون
منیریه ۱۱۰ متر ۴۲۹ میلیون
شهر زیبا ۱۱۰ متر ۴۵۸ میلیون
صادقیه ۷۵ متر ۴۷۵ میلیون
اختیاریه ۷۷ متر ۶۲۳ میلیون
تهرانپارس ۱۲۳ متر ۶۴۸ میلیون
جنت آباد ۱۲۲ متر ۸۰۳ میلیون
سعادت آباد ۱۲۴ متر یک میلیارد و ۶۰ میلیون
زعفرانیه ۱۹۸ متر یک میلیارد و ۸۸۴ میلیون

مسکن در پایتخت روزهای باثباتی را از نظر قیمت سپری می‌کند و هم‌چنین مشتریان هنوز با بازار آشتی نکرده‌اند. با این وجود خرید و فروش در جنوب پایتخت مقدار اندکی نسبت به شمال آن بیشتر است؛ چرا که قیمت‌ها با توان خرید متقاضیان تناسب بیشتری دارد.

در فروردین ماه ۱۳۹۵ شاهد ثبت ۶۳۹۰ قرارداد خرید و فروش مسکن در شهر تهران بودیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶٫۳ درصد رشد داشت؛ چرا که در فروردین ماه ۱۳۹۴ تعداد قراردادهای خرید و فروش شهر تهران ۵۹۸۹ مورد بود.

البته بازار معاملات کل کشور در فروردین چنگی به دل نزد و نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت. در فروردین ماه ۱۳۹۵ در کل کشور ۳۴ هزار و ۹۲ قرارداد خرید و فروش امضاء شد؛ حال آن‌که در فروردین ۱۳۹۴ این رقم ۵۲ هزار و ۵۴۰ مورد بود که نشان از کاهش ۳۵ درصدی معاملات کشور در فروردین ۱۳۹۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

با این وجود برخی فعالان بخش مسکن امیدوارند در شش ماهه دوم سال جاری شاهد رونق به مفهوم واقعی در بخش مسکن باشیم و مبنای این ادعا را گزارش‌های میدانی از افزایش حجم مراجعات به دفاتر مشاور املاک تهران و نیز کل کشور می‌دانند.

اما برآوردها از عرضه ۲۵۰ هزار واحد خالی مسکن در شهر تهران، کند بودن روند پر شدن این واحدها، نبود برنامه‌ای برای ورود واحدهای خالی به بازار اجاره و بازار بی‌رمق خرید و فروش به دلیل حباب قیمت‌ها پیش‌بینی از رونق بازار مسکن شهر تهران در آینده نزدیک را با تردید مواجه می‌کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: