تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ - ۱۴:۲۲ کد مطلب 104131

چرا اروپا اسکناس ۵۰۰ یورویی را جمع‌می‌کند؟

گروه های تروریستی، و در رأس آن ها “داعش”، بانک مرکزی اروپا را وا داشته اند تا چاپ ارزشمندترین اسکناس اروپایی، یعنی اسکناس ۵۰۰ یورویی، را متوقف کند. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از العالم، بانک مرکزی اروپا با صدور بیانیه ای «تصمیم دائمی برای توقف چاپ اسکناس ۵۰۰ یورویی» را اعلام کرده است. […]

گروه های تروریستی، و در رأس آن ها “داعش”، بانک مرکزی اروپا را وا داشته اند تا چاپ ارزشمندترین اسکناس اروپایی، یعنی اسکناس ۵۰۰ یورویی، را متوقف کند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از العالم، بانک مرکزی اروپا با صدور بیانیه ای «تصمیم دائمی برای توقف چاپ اسکناس ۵۰۰ یورویی» را اعلام کرده است. زیرا «این اسکناس ها نگرانی هایی را دربارۀ تسهیل نقل و انتقالات غیر قانونی پول به وجود اورده است». هر چند همچنان «می  توان به استفاده از آن ادامه داد».

آنچه مسئولان اروپایی را به اتخاذ این تصمیم وا داشته است اینست که اسکناس های ۵۰۰ یورویی، نقل و انتقالات مالی غیر قانونی را برای گروه های تروریستی تسهیل می کند و زمینه ای برای استمرار تهدیدات آنان پدید می آورد؛ زیرا این اسکناس ها به دلیل ارزش بالا، حجم پولی را که باید جا به جا شود بسیار کتهش می دهند.

البته این تصمیم تنها برای اسکناس های ۵۰۰ یورویی اتخاذ نشده است، بلکه ممکن است اسکناس های ۲۰۰ یورویی هم، که در مقایسه با دولار ارزش بالایی دارند، شامل این تصمیم شوند. پیشنهاد توقف چاپ اسکناس هاس ۲۰۰ یورویی از سوی یک کمیتۀ داخلی در بانک مرکزی اروپا اتخاذ شده است و در  آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: