تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ - ۱۵:۰۰ کد مطلب 104183

تلاش برای‌کاهش سیگارکشیدن در فیلم‌های‌سینمایی

طبق یک گزارش میزان مصرف دخانیات در فیلم‌ها چهار برابر شده است. به گزارش مشرق، در پی اعتراض جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات نسبت به نمایش سیگار در سریال “شهرزاد” که در شبکه خانگی توزیع می‌شود، معاون اجتماعی وزیر بهداشت با بیان این که کارگردان سریال اصلاحاتی را در این زمینه انجام داد ه است، […]

طبق یک گزارش میزان مصرف دخانیات در فیلم‌ها چهار برابر شده است.

به گزارش مشرق، در پی اعتراض جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات نسبت به نمایش سیگار در سریال “شهرزاد” که در شبکه خانگی توزیع می‌شود، معاون اجتماعی وزیر بهداشت با بیان این که کارگردان سریال اصلاحاتی را در این زمینه انجام داد ه است، گفت: قرار است در جلسه‌ای با حضور تهیه‌کنندگان و کارگردانان سینمای ایران، تحقیقاتی را که در زمینه دخانیات و فیلم سینمایی انجام شده، به آنها ارائه ‌کنیم .

دکتر محمدهادی ایازی افزود: در جلسه شورای فرهنگ سلامت، مرکز دخانیات از وضعیت تولیدات هنری که در آنها از سیگار استفاده می‌شود، گزارشی ارائه  کرد. طبق این گزارش میزان مصرف دخانیات در فیلم‌ها چهار برابر شده است.

وی گفت: در این زمینه با  وزیر ارشاد و ایوبی مذاکراتی داشتیم و مکاتبه‌ای با آنها انجام شد و  در خواست کردیم ترتیبی اتخاذ کنند که در فیلم‌ها به میزان بسیار از سیگار استفاده نشود. آنها هم قول دادند این اقدام را عملی کنند.

وی اظهار کرد: ایوبی گفت جلسه‌ای را با تهیه‌کنندگان و کارگردانان سینمای ایران برگزار می‌کنیم تا تحقیقاتی را که در زمینه دخانیات و فیلم های سینمایی انجام شده، به آنها ارائه ‌کنیم .
 

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: