تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ - ۱۷:۲۷ کد مطلب 104289

آیا الکل سفید هم نجس است؟

آیا استفاده از الکل سفید برای موارد پزشکی جایز است و آیا این الکل هم نجس می باشد؟ به گزارش پایگاه ۵۹۸، پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری اعلام کرد: متن سوال مطروحه و پاسخ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به آن به شرح زیر است: سؤال: آیا استفاده از الکل سفید برای ضد عفونی کردن […]

آیا استفاده از الکل سفید برای موارد پزشکی جایز است و آیا این الکل هم نجس می باشد؟

به گزارش پایگاه ۵۹۸، پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری اعلام کرد: متن سوال مطروحه و پاسخ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به آن به شرح زیر است:

سؤال: آیا استفاده از الکل سفید برای ضد عفونی کردن دست و لوازم پزشکی مثل دماسنج و غیر آن به‌خاطر استفاده از آن‌ها در امور پزشکی و درمان توسط پزشک یا تیم پزشکی جایز است؟ الکل سفید همان الکل پزشکی است که قابل نوشیدن هم هست، آیا نماز خواندن با لباسی که یک یا چند قطره از این الکل بر آن ریخته شده، جایز است؟

پاسخ معظم له: اگر از الکلی باشد که در اصل مایع نیست، هرچند مست‌کننده هم باشد، محکوم به طهارت است و نماز با لباسی که با این الکل برخورد کرده صحیح است و احتیاجی به تطهیر ندارد.

ولی اگر از الکل مایع بالاصاله و بر حسب تشخیص اهل فن مست‌کننده باشد، بنا بر احتیاط نجس است و نماز با بدن یا لباسی که با آن برخورد کرده، موقوف بر تطهیر است؛ لیکن استفاده از آن جهت ضد عفونی کردن ادوات پزشکی و مانند آن اشکال ندارد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: