تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ - ۱۸:۲۷ کد مطلب 104349

کشته‌شدن دومین سرباز‌آمریکایی در عراق طی یک هفته

با گذشت ۵ روز از کشته شدن نخستین نظامی آمریکایی عضو ائتلاف ضد داعش در عراق، شنبه (دیروز)، کشته شدن دومین سرباز آمریکایی نیز تایید شد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس: فرماندهی نیروهای مشترک آمریکایی در عراق، از کشته شدن دومین سرباز خود در یک ماموریت غیر جنگی خبر داد. این فرماندهی […]

با گذشت ۵ روز از کشته شدن نخستین نظامی آمریکایی عضو ائتلاف ضد داعش در عراق، شنبه (دیروز)، کشته شدن دومین سرباز آمریکایی نیز تایید شد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس: فرماندهی نیروهای مشترک آمریکایی در عراق، از کشته شدن دومین سرباز خود در یک ماموریت غیر جنگی خبر داد.

این فرماندهی طی بیانیه‌ای اعلام کرد که دومین سرباز آمریکایی عضو ائتلاف ضد داعش در عراق، بر اثر جراحت کشته شده است. در این بیانیه به جزئیاتی درباره زمان، مکان و نحوه زخمی شدن این سرباز اشاره نشده است.

 پایگاه خبری عراقی «المدار»  نیوز» نوشت: با کشته شدن، این نظامی، شمار کشته‌های سربازان آمریکایی طی یک تنها هفته گذشته به ۲ نفر رسید.

در تاریخ ۵ می جاری نیز، دو روز پس از انتشار خبر کشته شدن نخستین سرباز آمریکایی در نزدیکی اربیل، سخنگوی نیروهای ائتلاف آمریکایی در عراق طی یک کنفرانس خبری در مقر سفارت آمریکا در بغداد، خبر کشته شدن این سرباز در نبرد با داعش در «تلسقف» را تایید کرد.

وزارت دفاع آمریکا نیز با انتشار بیانیه‌ای با تایید خبر کشته شدن این سرباز گفت که او در ساعت نه و سی دقیقه بامداد ۳ می به وقت محلی کشته شده است. 

یکی از فرماندهان نظامی پیشمرگه‌های کرد نیز به خبرگزاری فرانسه گفت که داعش در شهر کوچک و مسیحی‌نشین «تلسقف» در ۲۸کیلومتری موصل این نظامی آمریکایی را کشته است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: