تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ - ۱۸:۴۱ کد مطلب 104359

تعیین تکلیف ۸۰۰ هزار حساب تعاونی اعتبار ثامن

سخنگوی قوه قضاییه گفت: تاکنون بیش از ۸۰۰ هزار صاحب حساب تعاونی اعتباری ثامن تعیین تکلیف شدند. به گزارش مشرق، غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه نود و ششمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به پرونده تعاونی اعتبار ثامن اظهارداشت: ۱۷۳۰ میلیارد تومان به سپرده‌گزاران تعاونی اعتبار ثامن پرداخت شده است. وی افزود: […]

سخنگوی قوه قضاییه گفت: تاکنون بیش از ۸۰۰ هزار صاحب حساب تعاونی اعتباری ثامن تعیین تکلیف شدند.

به گزارش مشرق، غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه نود و ششمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به پرونده تعاونی اعتبار ثامن اظهارداشت: ۱۷۳۰ میلیارد تومان به سپرده‌گزاران تعاونی اعتبار ثامن پرداخت شده است.

وی افزود: بیش از ۸۰۰ هزار صاحب حساب این تعاونی تعیین تکلیف شدند.

اژه‌ای با اشاره به طرح حدنگار سازمان ثبت احوال خاطرنشان کرد: تا پایان سال ۹۴ تعداد یک میلیون و ۲۵۸ هزار و ۲۱۲ هکتار از اراضی شهری، ۲ میلیون و ۴۴۹ هزار و ۱۱۰ هکتار از زمین‌های مزروعی و روستایی و ۱۸ میلیون و ۱۳۴ هزار و ۹۶۹ هکتار از منابع طبیعی مشمول این طرح شده‌اند.

وی افزود: امیدواریم دولت و مجلس بودجه بیشتری اختصاص دهند تا نسبت به سرعت بخشی به زمین‌های شهری و روستایی گام‌های بلند‌تری برداشته شود تا از سوء استفاده‌های احتمالی نیز جلوگیری شود.

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه در نیمه دوم سال ۹۳ دادستان کل کشور (رئیسی) مسئولیت ستاد اصل ۴۹ را به اینجانب سپرد، تصریح کرد: از ابتدا تا پایان سال ۹۴ موفق شدیم از ۶ استان بازرسی از نزدیک داشته باشیم.

وی افزود: تدبیری اتخاذ شد در استان‌هایی مانند بوشهر و مازندران که تراکم پرونده‌ها وجود داشت در حد قابل توجهی پرونده‌ها به حد متعارف نزدیک شود.

وی با بیان اینکه دادگاه تجدید نظر اصل ۴۹ متمرکز بر تهران است، گفت: ۱۱۳۰ پرونده در تجدیدنظر موجود بود که عدد بالایی بود و اگر به صورت عادی رسیدگی می‌شد حدود ۴ سال طول می‌کشید.

وی تصریح کرد: در این خصوص اقدام فوق‌العاده انجام شد و قضاتی قبول زحمت کردند و از ۱۱۳۰ پرونده تجدید نظر این تعداد به روز شد و تا پایان سال ۹۴ به ۴۲ پرونده رسید.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: