تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ - ۲۱:۳۷ کد مطلب 104469

واکنش ایمن‌الظواهری به قطع ارتباط النصره با القاعده

ایمن الظواهری سرکرده گروه تروریستی القاعده امروز -یکشنبه- در سخنانی نسبت به قطع ارتباط جبهه النصره با القاعده هشدار داد. به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری العهد، ظواهری سرکرده گروه تروریستی القاعده در یک نوار صوتی که به وی منسوب است، گفت که جبهه النصره با قطع کردن ارتباطش در دام استعمار آمریکا […]

ایمن الظواهری سرکرده گروه تروریستی القاعده امروز -یکشنبه- در سخنانی نسبت به قطع ارتباط جبهه النصره با القاعده هشدار داد.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری العهد، ظواهری سرکرده گروه تروریستی القاعده در یک نوار صوتی که به وی منسوب است، گفت که جبهه النصره با قطع کردن ارتباطش در دام استعمار آمریکا و انگلیس گرفتار می شود و تا پایان بازی در سوریه باید دیکته های آنها را بپذیرد.

وی افزود: وابستگی سازمانی جبهه النصره به القاعده مانعی برای آنچه وی تشکیل خلافت خوانده است،‌ نمی شود.

رهبر تروریست های القاعده همچنین با انتقاد از عربستان سعودی،‌ این کشور را به همکاری با آمریکا و انگلیس در سوریه متهم کرد.

ظواهری همچنین عناصر خود را به ادامه جنگ در سوریه برای سرنگون کردن نظام این کشور فراخواند.

ایمن الظواهری پس از کشته شدن اسامه بن لادن در سال ۲۰۱۱ سرکردگی القاعده را عهده دار شد.

جریان های تندرو از جمله جبهه النصره از حدود پنج سال پیش در سوریه علیه نظام این کشور وارد جنگ شدند که نتیجه جز ویرانی و کشتار بر جا نگذاشته است.

جبهه النصره که یک گروه سلفی و تندرو مخالف دولت این کشور است، سه سال پیش به طور رسمی با ایمن الظواهری رهبر القاعده بیعت کرد و به این ترتیب رسما به یکی از شاخه‌های القاعده تبدیل شد.

تروریست ها در سوریه از هیچ اقدامی برای نابودی این کشور و سرنگون کردن نظام سوریه دریغ نکردند و همچنان به حملات خود علیه شهروندان بی دفاع سوریه ادامه می دهند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: