تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ - ۲۲:۲۱ کد مطلب 104477

۹۵۰۰ ‌واحد صنعتی ایران راکد و نیمه فعال است

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه بیش از ۹ هزار واحد صنعتی راکد و نیمه‌فعال در کشور وجود دارد، گفت: برای راه‌اندازی مجدد این واحدها در سال جاری باید روزی ۵۰ واحد به چرخه تولید بازگردد. به گزارش مشرق، علی یزدانی بعد از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان […]

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه بیش از ۹ هزار واحد صنعتی راکد و نیمه‌فعال در کشور وجود دارد، گفت: برای راه‌اندازی مجدد این واحدها در سال جاری باید روزی ۵۰ واحد به چرخه تولید بازگردد.

به گزارش مشرق، علی یزدانی بعد از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان فارس، با بیان اینکه ۷ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی راکد و ۲ هزار واحد صنعتی نیمه فعال در کشور وجود دارد که باید با عزم جدی همه دستگاه‌ها به چرخه تولید بازگردد اظهار داشت: اگر بخواهیم در سالی که به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده این واحدها را راه‌اندازی کنیم باید هر روز مشکلات ۵۰ واحد برطرف شود.

وی با تاکید بر استفاده حداکثری از منابع صندوق‌های ملی به ویژه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک خاطرنشان کرد: راه‌اندازی مجدد واحدهای صنعتی که از چرخه تولید خارج شده و یا پایین‌تر از ظرفیت مشغول به کار و فعالیت هستند، از اولویت‌های اصلی سازمان است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه از بیش از ۸۷ هزار واحد صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری در کشور بیش از  ۳۷ هزار واحد در شهرک‌های صنعتی مستقر هستند افزود: توسعه صنایع کوچک و خوشه‌های صنعتی باید در تمام استان‌ها به ویژه استان فارس مورد توجه مدیران صنعتی باشد.

وی با بیان اینکه در جهت ارتقاء سلامت اداری از این پس قرارداد ساخت هیچ شهرک صنعتی از طریق استعلام به شرکت‌ها واگذار نمی‌شود و از امسال از طریق مناقضه واگذار می‌شود عنوان کرد: خورد کردن ساخت پروژه‌های صنعتی کاهش کیفیت و نظارت را به دنبال دارد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک ایران با بیان اینکه تمام پروژه‌های اجرا شده در سال ۹۴ مورد بازرسی کمّی و کیفی قرار می‌گیرد گفت: این بازرسی‌ها به معنی عدم اعتماد به پیمانکاران و شرکت‌های طرف قرارداد نیست بلکه در جهت بالابردن کیفیت زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی انجام می‌شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: