تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ - ۰۲:۵۵ کد مطلب 104515

سفر محمود عباس به مصر و رایزنی با السیسی

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای رایزنی با مسئولان مصری در مورد محدود کردن همکاری های امنیتی با رژیم صهیونیستی وارد مصر شد. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری های فلسطینی، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، روز یکشنبه وارد قاهره شد. وی قرار است روز دوشنبه با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر دیدار کند. […]

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای رایزنی با مسئولان مصری در مورد محدود کردن همکاری های امنیتی با رژیم صهیونیستی وارد مصر شد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری های فلسطینی، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، روز یکشنبه وارد قاهره شد. وی قرار است روز دوشنبه با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر دیدار کند. پس از دیدار با السیسی، ابومازن با مسئولان مصری و دبیرکل اتحادیه عرب دیدار خواهد کرد.

احمد المجدلانی، عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین طی اظهاراتی اعلام کرد محمود عباس، السیسی را در جریان مصوبات کمیته اجرایی ساف قرار خواهد داد. مصوباتی که مربوط به اجرای مصوبات شورای مرکزی ساف مبنی بر محدود کردن روابط تشکیلات خودگردان با رژیم صهیونیستی است.

علاوه بر این، اقدام مشترک اتحادیه عرب در شورای امنیت در مورد پیش نویس قطعنامه علیه شهرک سازی و تلاش های بین المللی به منظور حمایت از طرح فرانسه و آشتی ملی را نیز بررسی خواهند کرد.

المجدلانی یادآور شد پس از آنکه کمیته اجرایی تمامی فرصت های موجود برای احیاء فرآیند سیاسی را بررسی کرد و آنها را غیر اجرایی یافت، اجرای مصوبات شورای مرکزی به منظور محدود کردن روابط با رژیم صهیونیستی را تأیید کرد.

وی افزود نقطه آغاز این محدودیت، محدود شدن روابط دستگاه امنیتی خواهد بود که طی آن مکانیزم همکاری امنیتی محدود خواهد شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: