تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ - ۲۲:۴۹ کد مطلب 104518

پرویز شعبانی : توقف پروژه زمین زندان ساری به دلیل مشکلات حقوقی مالک آن است

پیگیری توقف پروژه زمین زندان ساری از زبان عضو شورای شهر

این زمین برابر قانون و پس از طی فرایند قانونی و اداری به یک سرمایه گزار بخش خصوصی فروخته شده است و وجه آن نیز دریافت شده است و حتی وجه عوارض و جرایم ان نیز تماما توسط شهرداری دریافت شده و مجوز ساخت صادر شده است و این مسیله هیچ ارتباطی به شهرداری ندارد و کاملا خصوصی است. اینکه پروژه دچار رکود و سکون است بخاطر مشکلات حقوقی مالک زمین است و شهرداری ساری دخیل و موضوع نیست.

به گزارش میدان۷۲،  عضو شورای شهر ساری دلیل توقف پروژهء زندان ساری را اینگونه بیان کرد :

 در ابتدا خودتان را برای مخاطبین نگاه معرفی کنید و از سوابق خود بگویید:

بنده پرویز شعبانی و به واسطه فعالیت های چند ده ساله در کمیته انقلاب اسلامی و بعد ها در نیروی انتظامی مشهور به سرهنگ شعبانی هستم. حوزه های فعالیت بنده پیش از شورا فرماندهی انتظامی بهشهر و ساری و حوزه حفاظت از منابع طبیعی و رییس ستاد مبارزه با مواد مخدر استان بوده است.

photo_2016-05-08_23-47-42
به واسطه این زمینه های فعالیتی ارتباطات وسیع و تنگاتنگی بابدنه مردم داشتیم واز مشکلات و معضلات مناطق محروم شهر و هم چنین حوزه ترافیک اگاهی و شناخت خوبی داشتم.علاوه بر اینکه این حوزه ها همواره دغدغه بنده در سالیان خدمت در ناجا بود.
در سال ۹۱ با پیشنهاد دوستان علی رغم اینکه بنده شاید هیچ وقت برنامه ای برای حضور این چنینی نداشتم وارد عرصه انتخاباتی شدم وبا اقبال خوب شهروندان و لطف مردم وارد سنگر خدمتی شورای شهر شدم. بنده همواره خودم را خادم ملت می دانم و سعی کردم به دور از شعار دادن به مشکلات و معضلات خصوصا در مناطق محروم رسیدگی کنم.

 

 دلیل اختلافات و بعضی بی اخلاقی ها در کارهای مشورتی نظیر شورا از نظر شما ریشه در چه چیزی دارد؟
به اعتقاد بنده شورای شهر نیاز به افرادی دارد که عمیقا به مفهوم خرد جمعی ایمان داشته و مصداقی برای ایه شریفه و امرهم شوری بینهم باشند و از دعواها و کشمکش هایی که بعضا خدای ناکرده ایجاد می شود به دور باشند. به شکر خدا شورای شهر ساری چنین شرایطی را دارا بوده وامروز که قریب به سال از عمر شورا می گذرد شاهد چنین رویکردی از اعضا بوده ایم.

حل این موضوع همانطور که رهبری معظم انقلاب فرموده اند و سال پیش را به این نام گزاشتند هم دلی و هم زبانی،هم بین مردم و هم بین خود مسیولین را می طلبد.
رهبری معظم انقلاب به خوبی مشکل را شناسایی کرده اند به خوبی راه حل را پیش نهاد داده اند.
 با توجه به نام گذاری امسال از سوی رهبری به نام اقتصاد مقاومتی شورای اسلامی شهر ساری برای تحقق این امر چه برنامه های را دارد؟
اتکای به دانش و تولید ملی راهکاری است که ایشان پیشنهاد کرده اند. طبق فرمایشات ایشان سعی کردیم در شهرداری ساری از پیمانکاران و متخصصین ایرانی و بومی استفاده کنیم.مستحضر هستید تمامی پیمانکاران و طراحان پل ها و پروژه ها به عنوان مثال پل کابلی ما  ایرانی و بومی هستند.مواد اولیه و دستگاه ها و ماشین الات مورد استفاده شهرداری،از لوازم درون پارک ها تا ماشین های حمل زباله که تولید کارخانجات ایران است،و همه این ها در راستای منویات مقام معظم رهبری است و اگر این رهنمود ها رو همچون رهنمود های ایشان در حوزه های سیاسی و نظامی نصب العین قرار دهیم قطعا به پیروزی در زمینه اقتصادی نیز خواهیم رسید. هم چنین باید از برداشت های شخصی و تفسیر به رای ها از این رهنمود ها پرهیز شود.

دغدغه همه مسیولین خدمت است و هر کسی در هر جایی قصد خدمت دارد.مردم هم خواسته های به جا به حقی را دارند که مسیولین وظیفه دارند پاسخی در خور برای این مطالبات فراهم کنند.
به حمدالله در این دوره توفیقات خوبی ایجاد شد.

 

 شورای اسلامی شهر ساری در راستای نظارات تقسیم منابع و اعتبارات در همه نقاط شهر به خصوص حاشیه ها چه اقداماتی انجام داد؟
سعی کردیم خدمات شهری را به همه نقاط شهر و نه تنها نقاط خاص تعمیم دهیم.مناطقی که گمنام افتاده بودند و در حاشیه ها به چشم نمی امدند در این دوره پیشرفت های خوبی درشان ایجادشد.بازخوردی که از نظرات مردم از سامانه ۱۳۷ که پل ارتباطی شهروندان و شهرداری است وبنده شخصا پیگیر این سامانه و نظرات مردم هستم،حاکی از رضایتمندی مردم هست.
ضمن اینکه بنده فقط به این اکتفا نکرده شخصا در محلات و مساجد با مردم در ارتباط هستم و نظرات و پیشنهادات و مهم تر از این ها انتقادات را رصد می کنم.

 

در مورد ماجرای زمین زندان ساری و حواشی آن بعنوان یک فرد مطلع برای مخاطبین ما توضیح میدهید؟

بنده فکر می کنم تصورات نسبت حواشی این زمین خیلی به واقعیت نزدیک نیست.این زمین برابر قانون  و پس از طی فرایند قانونی و اداری  به یک سرمایه گزار بخش خصوصی فروخته شده است و وجه آن نیز دریافت شده است و حتی وجه عوارض و جرایم ان نیز تماما توسط شهرداری دریافت شده  و مجوز ساخت صادر شده است و این مسیله هیچ ارتباطی به شهرداری ندارد و کاملا خصوصی است. اینکه پروژه دچار رکود و سکون است بخاطر مشکلات حقوقی مالک زمین است و شهرداری ساری دخیل و موضوع نیست.
بد نیست بدانید پول دریافتی از این زمین در جای دیگری توسط شهرداری سرمایه گزاری شده که ارزش افزوده قابل توجهی را برای شهر به همراه داشته است.زمینی که در صفر اباد برای ایجاد شهر باز ی خریداری شده است از محل فروش این زمین بوده و در اختیار شهرداری و متعلق به شهروندان است.

 

 برنامه ای برای حضور در عرصه انتخابات برای دوره پنجم شورای اسلامی شهر نیز دارید؟

 

فکر می کنم الان برای طرح موضوع انتخابات خیلی زود باشد  و بنده اتلاف وقت برای مسایل شخصی انتخاباتی  را به صلاح نمی دانم چون معتقد هستم که این زمانی که در اختیار ماست امانتی از جانب مردم است و باید صرف خدمت به مردم شود و اگر خیلی خودمان را از الان درگیر این مسایل کنیم از رسالت اصلی خودمان که همان خدمت است باز خواهیم ماند.
اما به شما عرض کنم،شورا جایی است که به فردی نمی شود کاری از پیش برد و نیاز به یک بدنه متحد و همکارانی دارد که با هماهنگی بتوانند به اهداف و برنامه های شهر رسیدگی کنند.در صورتی که فضا در سال اینده برای ایجاد چنین شورایی مساعد باشد بنده علاقه مند به استمرار این حضور خواهم بود و قطعا در عرصه خدمت حاضر خواهم شد.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: