تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ - ۱۴:۳۱ کد مطلب 104604

شکایت از اپل به‌خاطر سرقت فناوری تاچ سه‌ بعدی

در ابتدای سال میلادی جاری، شرکتی کمتر شناخته شده برای علاقمندان به دنیای تکنولوژی به نام «Immersion» از اپل برای نقض پتنت مرتبط به تکنولوژی لمسی از نوع حساس به فشار شکایت کرد.  به گزارش مشرق، این فناوری در ساعت هوشمند اپل، آیفون ۶ اس و همچنین برخی از مدل های مک بوک به کار […]

در ابتدای سال میلادی جاری، شرکتی کمتر شناخته شده برای علاقمندان به دنیای تکنولوژی به نام «Immersion» از اپل برای نقض پتنت مرتبط به تکنولوژی لمسی از نوع حساس به فشار شکایت کرد.

 به گزارش مشرق، این فناوری در ساعت هوشمند اپل، آیفون ۶ اس و همچنین برخی از مدل های مک بوک به کار گرفته شده است.
 
شکایت پیشین کمپانی یاد شده از اپل، مربوط به آیفون‌ها و اپل واچ می‌شد اما شکایت کنونی، شامل مک بوک و مک بوک پروی ۲۰۱۵ نیز می شود چرا که این دو مدل از کامپیوترهای همراه اپل، به ترکپد فورس تاچ مجهز شده اند. شرکت Immersion همچنین در شکایت دوم خود یادآور می شود سه پتنت دیگر یافته است که اپل آنها را در نمایشگر آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس نقض کرده؛ حالا Immersion آنها را در شکایت دوم خود نیز قرار داده است.
 
در واقع Immersion اکنون مدعیست که پیشتاز فناوری لمسی حساس به فشار بوده و اپل در آیفون، اپل واچ، MacBook و MacBook Pro با استفاده از فناوری هایی با نام فورس تاچ و ۳D Touch، پتنت هایش را بدون مجوز مورد استفاده قرار داده است.
 
این شرکت در تلاش دوم خود، از اپراتور AT&T نیز شکایت کرده و علت را فروش محصولات اپل توسط این اپراتور بیان نموده است. البته با این استدلال، شرکت Immersion می تواند از تمام اپراتورها و شرکت‌هایی که محصولات اپل را به فروش می رسانند شکایت کند. Immersion به شکل عمومی بیان نموده که در پی دریافت مبلغی به عنوان حق خسارت از اپل بوده و تمایل دارد کمیسیون تجارت بین‌ الملل ایالات متحده به این پرونده رسیدگی کند.

منبع: دیجیاتو

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: