تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ - ۱۶:۲۹ کد مطلب 104670

روسیه مواضع مقابل رقه را تقویت می‌کند

یک روزنامه روسی نوشت: روسیه محدوده انجام عملیات نظامی در مناطق مجاور شهر رقه که پایتخت تروریست های داعشی در سوریه شناخته می شود و همچنین دیرالزور را گسترش می دهد.  به گزارش مشرق، روزنامه ماسکوفسکی کامسامولتس امروز (دوشنبه) با اعلام این خبر همچنین افزود: احتمال دارد که روسیه امکان تاسیس یک پایگاه نظامی در […]

یک روزنامه روسی نوشت: روسیه محدوده انجام عملیات نظامی در مناطق مجاور شهر رقه که پایتخت تروریست های داعشی در سوریه شناخته می شود و همچنین دیرالزور را گسترش می دهد.

 به گزارش مشرق، روزنامه ماسکوفسکی کامسامولتس امروز (دوشنبه) با اعلام این خبر همچنین افزود: احتمال دارد که روسیه امکان تاسیس یک پایگاه نظامی در شهر تازه آزاد شده تدمر از اشغال داعش را در دستور کار داشته باشد.

این منطقه چندی پیش در عملیات زمینی ارتش و نیروهای مردمی سوریه و پشتیبانی نیروی هوافضای روسیه از وجود تروریست ها پاکسازی شد.

در این گزارش به نقل از تارنمای خبری لنتارو آمده است: در یک فیلم انتشار یافته از سوی خبرگزاری فرانسه، محدوده و سیعی با سامانه های موشکی پانستیر در حال حصار کشی دیده می شود، ولی هنوز هیچ هواپیمای روسی در این منطقه مستقر نشده است که احتمال دارد در آینده ای نزدیک چنین اقدامی صورت گیرد.

ژنرال ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه پیش از این امکان تاسیس پایگاه دوم نظامی این کشور در سوریه را تکذیب کرده بود.

رقه مرکز اصلی فرماندهی داعش به شمار می رود که با توجه به خارج بودن این گروه تروریستی و همچنین جبهه النصره از طرح آتش بس برقرار شده در سوریه، نیروی هوافضای روسیه و نظامیان سوری می توانند به عملیات سرکوب این گروه ها ادامه دهند.

روسیه از هفتم مهرماه سال گذشته براساس درخواست رسمی دولت سوریه با استفاده از بمب افکن ها و بالگردهای رزمی خود در پایگاه حمیمیم، مواضع تروریست ها بویژه داعش و جبهه النصره را هدف قرار داده که با همکاری ارتش سوریه بخش های وسیعی از مناطق تحت اشغال تروریست ها آزاد شده است.

روسیه اسفند ماه سال ۹۴ پس از برقراری آتش بس در سوریه همزمان با خروج بخش اصلی نیروها، هواپیماها و تجهیزات جنگی خود از این کشور، اعلام کرد که بمباران مواضع تروریست ها در چارچوب پشتیبانی هوایی از عملیات زمینی ارتش سوریه ادامه خواهد یافت.

روسیه افزون بر پایگاه هوایی حمیمیم در استان لاذقیه محل انجام عملیات هوایی ضد تروریستی، یک مرکز پشتیبانی دریایی در طرطوس کناره دریای مدیترانه در اختیار دارد که از آن برای تامین نیازهای جنگی و تدارکات نیروها و ناوهای خود در منطقه استفاده می کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: