تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ - ۱۷:۵۲ کد مطلب 104716

فوتبال ما به خاطر دعوای رحمتی و قلعه نویی ضرر دید

مربی سابق استقلال گفت: «من مطمئن بودم که استقلال کار سختی دارد چون قلعه نویی را می شناسم. آنها می دانستند مدافعان استقلال اشتباه فردی می کنند. از این طریق هم به گل رسیدند.» به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از خبرآنلاین،‌  امیر قلعه نویی و سید مهدی رحمتی مشکلات عدیده ای دارند که حل […]

مربی سابق استقلال گفت: «من مطمئن بودم که استقلال کار سختی دارد چون قلعه نویی را می شناسم. آنها می دانستند مدافعان استقلال اشتباه فردی می کنند. از این طریق هم به گل رسیدند.»

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از خبرآنلاین،‌  امیر قلعه نویی و سید مهدی رحمتی مشکلات عدیده ای دارند که حل شدنی به نظر نمی رسد. ستار همدانی مربی سابق استقلال که در این باشگاه هم با رحمتی کار کرد و هم قلعه نویی، درباره اتفاقات رخ داده بین این دو در بازی جنجالی روز یکشنبه صحبت کرده است.

 

اظهارات همدانی را در ادامه می خوانید:

 

* آقای همدانی نظر شما درباره اختلافاتی که بین رحمتی و قلعه نویی وجود دارد و همینطور اتفاقاتی که در بازی افتاد، چیست؟

– این اتفاقات در فوتبال به هیچ وجه خوشایند نیست. من نمی خواهم بگویم کی مقصر است و کی مقصر نیست. بنده از این حیث به موضوع نگاه می کنم که یک فرزند، به هر دلیلی، اصلا اگر پدر مقصر باشد و نباشد، نباید مقابل پدر خود بایستد و بی احترامی کند. مطمئنا وقتی غیر از این اتفاق می افتد، خوشایند نیست، به ویژه در کشور ما که همیشه احترام بزرگتر را جزو فرهنگ مان می دانیم. بد است که بازی اینقدر خوب باشد و چنین اتفاقاتی در آن رخ دهد. در این بازی ۵ گل رد و بدل شد و واقعا حیف بود. استقلال این بازی را باخت و خود من به عنوان یک استقلالی ناراحت شدم. همه ناراحت بودند. رحمتی هم به عنوان کاپیتان تیم، مسئولیت بیشتری روی دوش داشت و طبعتا تحت فشار بود.

 

* البته مهدی امسال جدا از این بازی، در اکثر بازی ها عملکرد خوبی داشت.

– بله او امسال برای استقلال زحمت زیادی کشیده است. از این شکست هم ناراحت بود ولی این دلیل نمی شود که یکسری اتفاقات بیفتد. اختلافات او و قلعه نویی مربوط به سال ها قبل است. این اختلاف قدیمی تا الان باید حل می شد. نمی خواهم بگویم صرفا امیر مقصر است یا رحمتی ولی بد است که این بی احترامی ها را در زمین فوتبال ببینیم. اگر هم اختلاف بود کاش بیرون از زمین می ماند و اینطور به زمین بازی کشیده نمی شد. نباید در فوتبال ما باب شود که هر بازیکنی جلوی مربی بایستد. شاید اصلا مربی مقصر باشد ولی احترام گذاشتن فوتبال را قشنگ تر می کند. دیدید که آن اتفاقات کمی از زیبایی های بازی کم کرد.

 

* تراکتورسازی در این بازی بهتر عمل کرد. شما بازی را چطور دیدید؟

– تراکتور روی نقاط ضعف استقلال کار کرده بود. این نقاط را نشانه گرفته بود. دیدید که راه های نفوذ استقلال را هم چطور بستند. من مطمئن بودم که استقلال کار سختی دارد چون قلعه نویی را می شناسم. شما نگاه می کردید، هر زمانی که دفاع استقلال صاحب توپ می شد سریعا پرس صورت می گرفت. آنها می دانستند مدافعان استقلال اشتباه فردی می کنند. از این طریق هم به گل رسیدند. استقلال نتوانست در بازی تغییر تاکتیک بدهد ولی در مجموع بازی خوبی بود. جذابیت لیگ حالا بیشتر شده است. می بیند که حتی در هفته آخر شانس قهرمانی و ماندن در لیگ هست و این شرایط بازی ها را خیلی جذاب کرده است. امیدوارم تیمی که حقش است، قهرمان لیگ برتر شود.

 

* منتقدان می گویند رفتاری که رحمتی داشت، یکی از دلایل شکست استقلال بود.

– وقتی اول بازی آن اتفاقات افتاد، رحمتی تمرکزش را از دست داد. به نظرم امسال مهدی یکی از بهترین های استقلال بوده. خیلی از مشکلات تیم را او پوشش داده است. شاید اگر او روی بازی تمرکز می کرد، بعضی اتفاق ها از جمله توپی که بلند شد بگیرد و در ادامه به گل تراکتور منجر شد، رخ نمی داد. در فوتبال تمرکز مهم است. اگر شما تمرکزت به هم بخورد، کارآیی لازم را نخواهی داشت. از یک سو به نظرم فوتبال ما به خاطر این دعوا ضرر دید. خیلی ها شاید خارج از ایران هم داشتند این بازی را نگاه می کردند و قطعا برای فوتبال ما خوب نبود که آنها چنین صحنه هایی را ببینند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: