تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ - ۱۸:۰۱ کد مطلب 104730

رکوردهایی که در جنگ زده شد

آیا میدانید که بزرگترین عملیات هوایی قرن توسط خلبانان نیروی هوایی ارتش ایران انجام شده است؟ گروه جهاد و مقاومت مشرق – آیا می دانید چیزی که در ادامه می خوانید قصه و داستان نیست بلکه رکوردهایی است که توسط فرزندان این ملت در ارتش به وقوع پیوسته است؟ این اولین آیا میدانید است  که […]

آیا میدانید که بزرگترین عملیات هوایی قرن توسط خلبانان نیروی هوایی ارتش ایران انجام شده است؟

گروه جهاد و مقاومت مشرق – آیا می دانید چیزی که در ادامه می خوانید قصه و داستان نیست بلکه رکوردهایی است که توسط فرزندان این ملت در ارتش به وقوع پیوسته است؟ این اولین آیا میدانید است  که امیدواریم در آینده لیست های جدید پر افتخار از حماسه های قهرمانان ایران زمین توسط کانال گنج جنگ منتشر شود.

–  آیا میدانید که بزرگترین عملیات هوایی قرن توسط خلبانان نیروی هوایی ارتش ایران انجام شده است؟ (عملیات اچ۳)

–  آیا میدانید که ارتش ایران تنها ارتش دنیاست که توانست با استعداد تقریبی یک گردان تکاور (۷۰۰ نفر) مقابل چند لشکر ۳۴ روز مقاومت کند تا شهرهای ایران یکی پس از دیگری سقوط نکند؟ (حماسه گردان یکم تکاوران دریایی در ۳۴ روز اول جنگ-خرمشهر)

–  آیا میدانید که ارتش ایران توانست با ۳ فروند هلیکوپتر وجمعا ۱۲ نفر جلوی پیشروی ۳ لشکر عراق را در سرپل ذهاب بگیرد و مانع سقوط شهر شود(حماسه قهرمانان هوانیروز در عملیات سرپل ذهاب)

–  آیا میدانید دوربرد ترین عملیات نجات دنیا توسط ارتش ایران و هوانیروز انجام شده است که طی آن هلیکوپتر های ما برای نجات خلبانان فانتوم که در عمق خاک عراق از هواپیما بیرون پریده بودند ۳۵ مایل از روی دشمن عبور کرده ، خلبانان فانتوم را پیدا کرده و مسیر بسیار خطرناک و طولانی را به سلامت بازگشته اند؟ (۱۴ آذر ۱۳۵۹)
@ganjejang

–  آیا میدانید که هواپیمای اف۱۴ ایران توانسته است در رکوردی بی نظیر با شلیک یک موشک ۴ فروند هواپیمای متجاوز عراقی را منهدم کند؟

–  آیا میدانید که ایران تنها کشوری است که توانسته با هلی کوپتر هواپیمای دشمن را شکار کند؟(شکار هواپیمای میگ ۲۱ توسط هلیکوپتر کبرای هوانیروز ۲۰ بهمن ۱۳۶۴)

–  آیا میدانید ایران تنها کشوری است که توانسته است با موشکی که برای اهداف زمینی طراحی شده است(تاو) توسط کبرا چندین فروند هلی کوپتر عراقی در حال پرواز را شکار کند؟

–  آیا میدانید که خروج اضطراری(ایجکت) در هواپیمای فانتوم زمانی که از کار می افتد خلبان باید پروسه ی بسیار پیچیده و خطر ناک خروج دستی از هواپیما را اجرا کند که به اصطلاح به آن bail out  میگویند و این رکورد تنها و تنها در جهان در دستان مرحوم سرهنگ خلبان ارسلان مرادی است که در زمان جنگ به وقوع پیوسته است؟

–  آیا میدانید ایران تنها کشوری است که به تنهایی وارد جنگ شد اما از سی و چند کشور جهان اسیر گرفت؟

–  اینها رکوردهایی است که گنج جنگ تا کنون از دلاوریهای مردان این سرزمین بدست آورده است. در ضمن گنج جنگ هنوز در کنکاش هزاران رکورد جهانی است که فقط در جنگ ایران و عراق به وقوع پیوسته است. در نشر این قهرمانیها بکوشید تا همگان و آیندگان بدانند که از تبار چه سلحشورانی هستند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: