تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ - ۱۸:۴۴ کد مطلب 104757

نمایش موشک قاره پیمای «یارس» در مسکو

نمایش پیشرفته ترین تسلیحات و جنگ افزارهای روسیه در حضور ولادیمیر پوتین رییس جمهوری این کشور در میدان سرخ مسکو در چارچوب مراسم گرامیداشت هفتادو یکمین سالگرد پیروزی نیروهای اتحاد جماهیر شوروی بر آلمان نازی در جنگ دوم جهانی به صحنه قدرت نمایی نظامی مسکو در برابر غرب و ناتو تبدیل شد. به گزارش مشرق، […]

نمایش پیشرفته ترین تسلیحات و جنگ افزارهای روسیه در حضور ولادیمیر پوتین رییس جمهوری این کشور در میدان سرخ مسکو در چارچوب مراسم گرامیداشت هفتادو یکمین سالگرد پیروزی نیروهای اتحاد جماهیر شوروی بر آلمان نازی در جنگ دوم جهانی به صحنه قدرت نمایی نظامی مسکو در برابر غرب و ناتو تبدیل شد.

به گزارش مشرق، آیین های پیروزی در جنگ دوم جهانی که هر سال ۹ ماه مه در روسیه جشن گرفته می شود، از بامداد امروز (دوشنبه) در مناطق مختلف این کشور از جمله مهمترین آن در میدان سرخ مسکو با حضور پوتین، سرگئی شویگو وزیر دفاع و بلندپایه ترین مقام ها و فرماندهان نظامی نیروهای مسلح این کشور و همچنین میهمانان خارجی آغاز شد.

در هفتاد و یکمین رژه پیروزی در میدان سرخ، روس ها پیشرفته ترین جنگ افزارهای و تسلیحات تهاجمی و دفاعی خود شامل ۱۳۵ دستگاه انواع جنگ افزار را به نمایش گذاشتند که مهم ترین آنها موشک های قاره پیمای یارس چند کلاهکی با برد بیش از ۱۱ هزار کیلومتر بود که می تواند چندین کلاهک اتمی را با خود حمل کرده و قدرت تخریبی بسیار بالایی دارد.

مجموعه های موشکی- توپخانه ای «پانتسیر — اس ۱»، پدافند های هوایی موشکی «بوک — ام ۲» خودروهای زرهی «تیگر» ، تانک های جدید «آرماتا»، نفربر و زرهپوش «کورگانتس» و زرهپوش «بومرانگ» از دیگر تسلیحات شرکت کننده در رژه پیروزی در پایتخت روسیه بود.

در بخش هوایی رژه پیروزی مسکو نیز ۷۱ فروند انواع هواپیماها و بالگردهای نظامی شرکت داشتند که بر فراز میدان سرخ به پرواز درآمده و پرچم روسیه را نقش بستند.

در این مراسم همچنین ۱۰ هزار نظامی از واحدهای مختلف نیروهای مسلح روسیه رژه رفتند.
با توجه به تداوم و حتی افزایش اختلاف های روسیه و کشورهای عضو پیمان ناتو بویژه آمریکا بر سر مسائلی همچون استقرار سامانه پدافند موشکی آمریکا در اروپا و خاور دور و اوضاع اوکراین، آیین های پایان جنگ دوم جهانی همانند چند سال اخیر به عرصه قدرت نمایی مسکو و حتی جبهه رویارویی مسکو و غرب تبدیل شده است.

مسکو همزمان با تلاش برای جلوگیری از کمرنگ کردن نقش شوروی در پیروزی بر آلمان نازی، درصدد است با نمایش پیشرفته ترین جنگ افزارها به ویژه موشک های قاره پیما در رژه پایتخت و شهرهای دیگر این کشور به غرب این پیام صریح را بدهد که ارتش روسیه قدرت و توانمندی کافی مقابله با هر تهدیدی را دارد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: