تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ - ۲۰:۱۹ کد مطلب 104803

معرفی‌ بهترین‌ اپراتورهای‌ موبایل‌ از نظر پاسخگویی‌ به‌ شکایات

وزارت ارتباطات میزان پاسخگویی اپراتورها به شکایات مشترکان در سال ۹۴ را منتشر کرد که بر این اساس در بین اپراتورهای مخابرات ثابت و همراه با ۵۷ درصد، رایتل ۵۰ درصد و ایرانسل ۴۴ درصد و در شرکت های اینترنتی، صبا نت آسیاتک، شاتل و فن آوا بیشترین امتیاز را کسب کردند.   به گزارش […]

وزارت ارتباطات میزان پاسخگویی اپراتورها به شکایات مشترکان در سال ۹۴ را منتشر کرد که بر این اساس در بین اپراتورهای مخابرات ثابت و همراه با ۵۷ درصد، رایتل ۵۰ درصد و ایرانسل ۴۴ درصد و در شرکت های اینترنتی، صبا نت آسیاتک، شاتل و فن آوا بیشترین امتیاز را کسب کردند.

  به گزارش مشرق، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: سامانه ۱۹۵ بیش از ۸۳۶ هزار تماس را پاسخگویی کرده که حدود ۹۷ درصد در همان مرحله ابتدایی توسط کارشناسان این سامانه راهنمایی شده اند و ۱۷ هزار ۵۰۰ تماس نیز در بخش ثبت و پیگیری الکترونیکی درخواستها ثبت شده است که رسیدگی کامل به بیش از ۹۴ درصد آنها صورت گرفته و مختومه شده که از این نظر یک رکورد محسوب می شود.
 
در این میان بیش از ۶۰ درصد افرادی که درخواست آن ها به راحتی قابل حل نبوده و در سامانه ثبت شده است، پس از طی مراحل رسیدگی اعلام رضایت کامل داشته اند.
 
در بین اپراتورهای ارتباطی در سال ۹۴، از نظر میزان رضایت مشترکین از نحوه رسیدگی و پاسخگویی اپراتورها به شکایات یا درخواست های ثبت شده در این سامانه، شرکت مخابرات ایران (ثابت و همراه) ۵۷ درصد، رایتل ۵۰ درصد و ایرانسل ۴۴ درصد رضایت مردم را کسب کرده اند.
 
همچنین در همین دوره زمانی نظر مردم در خصوص پاسخگویی اپراتورها، تعداد درخواستها، شکایات مختومه با پاسخهای قابل قبول؛ مخابرات ایران (ثابت و همراه) و رایتل ۹۷ درصد و ایرانسل ۹۶ درصد بوده که پاسخگویی و مختومه شده اند.
 
همچنین در بین شرکت های ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات، میزان رضایت مشترکان از نحوه رسیدگی و پاسخگویی اپراتورها به شکایات و درخواست های ثبت شده، شرکت داده پردازی فن آوا با ۸۹ درصد، پیشگامان توسعه ارتباطات با ۷۷ درصد و داده گستر عصر نوین با ۷۰ درصد قرار دارند.
 
از نظر شاخص رسیدگی و نهایی کردن شکایات، شرکت های انتقال داده های ندا گستر صبا و آسیا تک با ۱۰۰ درصد، شاتل با ۸/۹۹ درصد و داده پردازی فن آوا با ۶/۹۹ درصد موفق شدند رضایت مردم را جلب کنند.
 
سامانه۱۹۵ سامانه پاسخگویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مسئولیت ثبت؛ پاسخگویی و پایش درخواست، شکایت، پرسش، انتقاد و پیشنهاد در حوزه خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات من جمله تلفن ثابت و همراه اینترنت و پست و همچنین ثبت و رسیدگی به درخواست های ملاقات با وزیر است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: