تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ - ۲۰:۱۸ کد مطلب 104805

عکاظ: توحش در جامعه سعودی افزایش یافته است

روزنامه عربستانی عکاظ امروز دوشنبه در مقاله ای به قلم خالد سلیمان با اشاره به انتشار فزاینده آمار و اخبار ضرب و جرح، چاقوکشی و تیراندازی بین مردم، از افزایش ‘توحش در جامعه سعودی’ خبر داد. به گزارش مشرق، روزنامه عربستانی عکاظ نوشت: اخبار و مشاهده جر و بحث، ضرب و شتم، چاقو کشی و حمله […]

روزنامه عربستانی عکاظ امروز دوشنبه در مقاله ای به قلم خالد سلیمان با اشاره به انتشار فزاینده آمار و اخبار ضرب و جرح، چاقوکشی و تیراندازی بین مردم، از افزایش ‘توحش در جامعه سعودی’ خبر داد.

به گزارش مشرق، روزنامه عربستانی عکاظ نوشت: اخبار و مشاهده جر و بحث، ضرب و شتم، چاقو کشی و حمله با ساطور و حتی تیراندازی در فضای عمومی جامعه ما، مرتب تکرار می شود بلکه جرات بر اقدام به قتل در دین و جامعه ما امری عادی شده و احکام دین و قوانین جامعه نتوانسته مانع افزایش آن شود.

خالد سلیمان افزود: در جامعه هایی که توحش رو به افزایش است و برخی افراد موجب آزار و اذیت در جامعه می شوند تنها قانون است که می تواند جلوی خشونت و هرج و مرج را گرفته و از تبدیل شدن جامعه به جنگل و اجحاف در حق ضعفا جلوگیری کند.

روزنامه عکاظ افزود: به رغم اینکه قانون در جامعه ما اجازه بروز چنین حوادثی را نمی دهد و با اینکه عاملان اینگونه جنایت ها اغلب به جزای اعمال خود می رسند اما همه قوانین و آداب و رسوم دینی و اجتماعی خواهان توقف بروز ظواهر قتل و ضرب و جرح در جامعه هستند.

روزنامه یاد شده نوشت: طبیعی نیست که برای یک مساله کوچک شخصی، چاقو کشی صورت گیرد یا شخصی با ساطور به شخص دیگری حمله ور شود بلکه مشکل و اختلاف هرچه باشد باید با مراجعه به قانون حل و فصل شود.

در این مقاله آمده است: ظواهر توحش می بایست با افزایش دانش و آگاهی از طریق راه اندازی رسانه های جدید و نیز شبکه های اجتماعی از جامعه ما دور شود اما متاسفانه برعکس، شاهد افزایش ان هستیم.

سرلشکر منصور الترکی سخنگوی وزارت کشور رژیم سعودی نیز اخیرا در یک کنفرانس مطبوعاتی از وقوع روزانه صدها فقره جرم و جنایت در عربستان خبر داد.

وی اعلام کرد: ۹۰ تا ۹۵ درصد جرم و جنایت ها توسط شهروندان عربستانی انجام گرفته است و درصد باقیمانده توسط اتباع خارجی که شمار آنها از ۷ میلیون نفر فراتر نمی رود، انجام گرفته است.

ترکی خاطرنشان کرد: طی سال گذشته ۹۶ هزار فقره با میانگین روزانه ۲۷۰ جرم و جنایت در عربستان صورت گرفت که ۷۰ درصد مجرمین بازداشت شده اند.

وی تاکید کرد: طی سال گذشته یکهزارو ۴۳۵ مورد حمله به افراد گزارش شده است که در مقایسه با سال قبل از آن ۷ درصد رشد داشته است و فرآیند سرقت و غارت نیز به عنوان بیشترین جرم های شکل گرفته با همان سرعت ادامه یافته است.

این مقام سعودی افزود: در میان عوامل جرم و جنایت، افراد بیکار و دانشجویان بیشترین درصد را به خود اختصاص داده اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: