تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ - ۲۱:۳۴ کد مطلب 104836

همصدایی «برهم صالح» با جدایی‌طلبی «بارزانی»

معاون دوم دبیرکل حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق بر ضرورت همکاری احزاب منطقه کردستان برای تشکیل کشوری مستقل تاکید کرد. به گزارش مشرق، «برهم صالح» معاون دوم دبیر کل حزب اتحادیه‌ میهنی کردستان (یکیتی)، همکاری میان احزاب منطقه کردستان در خصوص مسئله‌ استقلال و اعلام کشور کُردی را ضروری دانست. برهم صالح در گفت‌وگو با […]

معاون دوم دبیرکل حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق بر ضرورت همکاری احزاب منطقه کردستان برای تشکیل کشوری مستقل تاکید کرد.

به گزارش مشرق، «برهم صالح» معاون دوم دبیر کل حزب اتحادیه‌ میهنی کردستان (یکیتی)، همکاری میان احزاب منطقه کردستان در خصوص مسئله‌ استقلال و اعلام کشور کُردی را ضروری دانست.

برهم صالح در گفت‌وگو با پایگاه خبری «باس نیوز» وابسته‌ به‌ حزب دمکرات کردستان (پارتی)، با اشاره‌ به‌ تلاش‌های اخیر دو حزب اتحادیه‌ میهنی و جنبش تغییر برای نزدیک‌تر کردن مواضع خود به‌ یکدیگر این اقدام آنها و نیز حصول توافق میان این دو حزب در برخی زمینه‌‌ها را مثبت ارزیابی کرد.

معاون دوم حزب اتحادیه‌ میهنی کردستان در خصوص مسئله‌ استقلال اقلیم کردستان و اعلام  کشور مستقل کُردی، تشکیل چنین دولتی را آرزوی دیرینه‌ کُردها توصیف و تأکید کرد که‌ استقلال حق مشروع و طبیعی مردم منطقه کردستان است و آنها نیز مانند تمامی ملت‌های دنیا از حق داشتن کشور مستقل برخوردارند.

کردپرس با انتشار این خبر نوشت: وی در ادامه‌ افزود که‌ اعلام کشور کُردی نیازمند ایجاد هماهنگی و همکاری کامل میان تمامی احزاب سیاسی کُرد است و باید این احزاب به‌منظور حل مشکلات اساسی منطقه کردستان ازجمله‌ بحران اقتصادی و سیاسی همکاری کرده‌ و از این طریق زمینه‌ تشکیل و اعلام کشور کُردی را فراهم کنند.

«مسرور بارزانی» رئیس شورای امنیت در منطقه کردستان عراق، نیز جمعه گذشته بار دیگر بر جدایی و استقلال از عراق تأکید کرد.

وی در گفت‌وگو با «واشنگتن‌پست» اظهار داشت: منطقه کردستان عراق می‌خواهد از دولت مرکزی مستقل شود اما به صورت مسالمت آمیز و بدون خشونت و درگیری به دنبال تحقق این مسئله است.

مسرور بارزانی تاکید کرد: از اکنون به بعد، ما دیگر خود را شهروند عراق نمی‌دانیم و هیچ رابطه و اعتمادی میان ما و بغداد نیست. تنها راهکار موجود برای ما، جدایی است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: