تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ - ۲۱:۴۰ کد مطلب 104847

ارتش لیبی پایگاه تروریست‌ها در سرت را محاصره کرد

به گزارش مشرق به نقل از رسانه های عربی زبان، این کار همزمان با آمادگی ارتش لیبی برای حمله و پاکسازی شهر سرت از گروهک تروریستی داعش صورت گرفته است. منابع نزدیک به فرماندهی ارتش گزارش داده اند: بیش از چند گروه از نظامیان ارتش لیبی در چند قدمی پایگاه الجفره مستقر شده اند. در […]

به گزارش مشرق به نقل از رسانه های عربی زبان، این کار همزمان با آمادگی ارتش لیبی برای حمله و پاکسازی شهر سرت از گروهک تروریستی داعش صورت گرفته است.

منابع نزدیک به فرماندهی ارتش گزارش داده اند: بیش از چند گروه از نظامیان ارتش لیبی در چند قدمی پایگاه الجفره مستقر شده اند.

در داخل این پایگاه نظامی، شبه نظامیان وابسته به مصراته مستقر هستند که سرکردگی آن ها را «زیاد بلعم» که از فرماندهان برجسته گروه های تروریستی که از شهر بنغازی فرار کرده اند، به عهده دارد.

این فرمانده گروه تروریستی هفته گذشته از طریق پایگاه نظامی الجفره و به کمک هواپیماهایی که از مصراته بلند کرده بود ، نیروهای ارتش لیبی را در منطقه «زله»، هدف حمله قرار داد.

تحلیلگران معتقدند که این اقدام بلعم برای سنگ اندازی در پیشروی ارتش لیبی به سوی شهر سرت صورت گرفته است.

منابع محلی لیبی همچنین تاکید کرد: یکی از نخستین اقدامات ارتش لیبی، از بین بردن گروه های تروریستی و قطع خطوط ارتباطی بین این گروهک تروریستی است که با داعش روابط مشکوکی دارد.

این گروهک تروریستی به سرکردگی بلعم درواقع از شهر بنغازی فرار کرده و تحت حمایت مصراته هستند.

منابع خبری هم چنین گزارش دادند: فرماندهی ارتش لیبی دریافته است: اقداماتی چون مین گذاری، حمله انتحاری از سوی گروه های تروریستی، برای کندکردن سرعت پیشروی ارتش به سوی شهر سرت صورت می گیرد.

منابع آگاه همچنین تاکید کردند: نبرد ارتش لیبی برای ریشه کن کردن تروریسم در سرت محقق خواهد شد و فرماندهی کل ارتش نیز مصمم است که وارد جنگ با داعش شود.

این منابع همچنین از رابطه برخی از مقامات که در طرابلس و مصراته مستقر هستند با گروهک های تروریستی و حمایت از این گروه و طولانی تر شدن بحران این کشور خبر دادند.

همزمان با این تحرکات در لیبی، دهها نفر از عناصر گروهک «ولایت سینا» شاخه گروه تروریستی داعش در سینای مصری و شماری از سرکرده های این گروهک در جستجوی پناهگاهی امن، طی سه ماه گذشته از سینا در شرق مصر به لیبی فرار کرده اند.

نگرانی هایی در محافل عربی و آفریقایی از بسط نفوذ داعش در لیبی و تبدیل آن به حلقه اتصال میان «بوکوحرام» و گروه هایی مانند «القاعده در مغرب عربی» وجود دارد که این امر بر امنیت تونس، الجزایر، مصر، چاد و نیجر و حتی کشورهای اروپایی بازتاب منفی دارد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: