تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۰ - ۲۲:۳۱ کد مطلب 104872

تاکید مسکو و واشنگتن بر حصول پیشرفت در آتش‌بس سوریه

روسیه و آمریکا در بیانیه‌ای مشترک تاکید کردند در زمینه حصول آتش‌بس در سوریه، پیشرفت حاصل شده است. به گزارش مشرق، آمریکا و روسیه امروز دوشنبه بیانیه‌ای مشترک در زمینه آتش‌بس در سوریه منتشر کردند. در ادامه خبرها درباره بحران سوریه، خبرگزاری روسی اینترفکس از انتشار بیانیه مشترک آمریکا و روسیه در زمینه آتش‌بس درگیری‌ها […]

روسیه و آمریکا در بیانیه‌ای مشترک تاکید کردند در زمینه حصول آتش‌بس در سوریه، پیشرفت حاصل شده است.

به گزارش مشرق، آمریکا و روسیه امروز دوشنبه بیانیه‌ای مشترک در زمینه آتش‌بس در سوریه منتشر کردند.

در ادامه خبرها درباره بحران سوریه، خبرگزاری روسی اینترفکس از انتشار بیانیه مشترک آمریکا و روسیه در زمینه آتش‌بس درگیری‌ها در سوریه خبر داد.

در این بیانیه تاکید شده که مسکو و واشنگتن تایید می‌‎کنند که در زمینه آتش‌بس در سوریه و بهبود دسترسی‌های انسان دوستانه، پیشرفت حاصل شده است.

در این بیانیه، آمریکا و روسیه تصریح کردند که از نفوذ خود بر بازیگران در تحولات میدانی  حلب، غوطه شرقی و لاذقیه استفاده می‌کنند آنها خویشتنداری نشان داده و آتش بس را در نظر بگیرند.

بیانیه مشترک تصریح کرده که «روسیه با دمشق برای کم کردن استفاده از عملیات هوایی در مناطقی که غیرنظامیان زندگی می‌کنند یا واحدهای ناظر آتش‌بس مستقر هستند، کار می‌کند».

از سوی دیگر،‌ در بیانیه اعلام شده که آمریکا متعهد به کمک کردن به متحدان منطقه‌ای خود برای ممانعت از ورود «ستیزه جویان» به خاک سوریه است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: