تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ - ۰۰:۳۲ کد مطلب 104910

کشف ۳۰ گور دسته جمعی در لیبی

ارتش لیبی روز دوشنبه اعلام کرد که ۳۰ گور دسته جمعی را کشف کرده است. به گزارش مشرق، گفته می شود که احتمالا گورهای دسته جمعی یادشده متعلق به عناصر گروهک تروریستی داعش باشد. به گزارش پایگاه خبری الیوم السابع، «سالم غفیر» سخنگوی «گردان دوم صاعقه» ارتش لیبی که این خبر را منتشر کرد از […]

ارتش لیبی روز دوشنبه اعلام کرد که ۳۰ گور دسته جمعی را کشف کرده است.

به گزارش مشرق، گفته می شود که احتمالا گورهای دسته جمعی یادشده متعلق به عناصر گروهک تروریستی داعش باشد.

به گزارش پایگاه خبری الیوم السابع، «سالم غفیر» سخنگوی «گردان دوم صاعقه» ارتش لیبی که این خبر را منتشر کرد از هلال احمر این کشور خواسته است که برای جمع کردن جسد گورهای دسته جمعی به سرعت وارد عمل شود.

این گور دسته جمعی دیشب در یکی از مزارع منطقه «الفعکات» در غرب بنغازی توسط نیروهای ارتش لیبی و یگان مهندسی نظامی کشف شدند.

غفیر در نشست مطبوعاتی امروز خود گفت: از هلال احمر بنغازی می خواهیم تا برای کشف هویت افراد دفن شده در گورهای دسته جمعی، نسبت به خارج کردن این افراد از این گورها وارد عمل شود.

در آخرین تحولات لیبی، منابع نظامی ارتش این کشور امروز (دوشنبه) از آغاز محاصره پایگاه «الجفره» واقع در جنوب سرت که در اختیار تروریست های وابسته به مصراته است، خبر دادند.

همزمان با این تحرکات در لیبی، دهها نفر از عناصر گروهک «ولایت سینا» شاخه گروه تروریستی داعش در سینای مصری و شماری از سرکرده های این گروهک در جستجوی پناهگاهی امن، طی سه ماه گذشته از سینا در شرق مصر به لیبی فرار کرده اند.

نگرانی هایی در محافل عربی و آفریقایی از بسط نفوذ داعش در لیبی و تبدیل این گروه تروریستی به حلقه اتصال «بوکوحرام» و گروه هایی مانند «القاعده در مغرب عربی» وجود دارند که این امر بر امنیت تونس، الجزایر، مصر، چاد و نیجر و حتی کشورهای اروپایی اثرات منفی خواهد داشت.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: