تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ - ۰۱:۵۶ کد مطلب 104931

قلب کانادا در آتش می‌سوزد + فیلم و تصاویر

ناحیه فورت‌مک‌موری اولین قربانی است و به نظر می‌رسد آتشی که به وسعت لندن، قلب کانادا را در برگرفته، به زودی نواحی دیگری را به شهر ارواح تبدیل خواهد کرد. گروه بین‌الملل مشرق– «وسیع، غیرقابل کنترل و وحشتناک». این توصیف رالف دوگِیل وزیر امنیت عمومی کانادا از آتش سوزی جنگل‌های مرکزی این کشور است که […]

ناحیه فورت‌مک‌موری اولین قربانی است و به نظر می‌رسد آتشی که به وسعت لندن، قلب کانادا را در برگرفته، به زودی نواحی دیگری را به شهر ارواح تبدیل خواهد کرد.

گروه بین‌الملل مشرق– «وسیع، غیرقابل کنترل و وحشتناک». این توصیف رالف دوگِیل وزیر امنیت عمومی کانادا از آتش سوزی جنگل‌های مرکزی این کشور است که دودش چندین هزار خودروی فراری را بدرقه می‌کند.
قلب کانادا در آتش می‌سوزد + عکس و فیلم

گرما و کاهش رطوبت، جنگل‌های زیبای آلبرتا را با وجود فعالیت ۱۱۰۰ آتش‌نشان می‌بلعد
قلب کانادا در آتش می‌سوزد + عکس و فیلم

ناحیه فورت‌مک‌کوری، نزدیک‌ترین منطقه مسکونی به محل آتش‌سوزی، در حال تخلیه است و خودروهایی که پیش‌تر به شمال شهر رانده می شدند، با هدایت محتاطانه نیروهای انتظامی به سمت جنوب از شهر دور می‌شوند. ادمونتون در ۴۰۰ کیلومتریِ جنوب مک‌موری مقصد اولیه مردمی است که عموماً ماسک بر صورت دارند.

فورت‌مک‌موری اولین قربانی است و به نظر می‌رسد آتشی که به وسعت لندن، قلب کانادا را در برگرفته، به زودی نواحی دیگری را به شهر ارواح تبدیل خواهد کرد.

قلب کانادا در آتش می‌سوزد + عکس و فیلم

فورت مک‌موری در قلب کانادا و در استان آلبرتا قرار دارد

دوگِیل دیروز بر صفحه تلویزیون ظاهر شد و از سوختن ۱۵۷۰ کیلومتر مربع از جنگل‌های آلبرتا طی هفته گذشته خبر داد:«به نظر می‌رسد وضعیت هوا در اطراف فورت مک‌موری متاسفانه بسیار مساعد برای تداوم یک آتش‌سوزی جدی است». اشاره او به همزمانی بادهای شدید، رطوبت اندک و دمای بالا است.

وی در کنفرانس خبری که به صورت زنده پخش می‌شد، هشدار داد مساحت آتش‌سوزی طی تنها ۲۴ ساعت نزدیک به ۵۰% افزایش داشته و به صورت تصاعدی طی ۲۴ ساعت دیگر دوبرابر خواهد شد. گسترش آتش‌سوزی همراستا با جهت وزش باد به سمت شرق صورت می‌‌گیرد و با توجه به وجود پوشش گیاهی مشابه در این نواحی، ممکن است چندین ماه به طول انجامد.

دانلود

گزارش برنامه Sunrise علاوه بر ارائه تصاویری از عمق فاجعه، نگرانی خانواده‌ها را نسبت به سلامت خویشان خود در ناحیه مک‌موری روایت می‌‌کند

چاد موریسون مدیر خدمات آتش‌نشانی استان آلبرتا نیز که مساحتی حدود کشور فرانسه دارد، در سخنانی تنها عامل کاهش سرعت گسترش آتش‌سوزی را «باران سنگین» عنوان کرد، آنچه در چنین فصلی از سال تنها یک احتمال است.

تنها خبرهای خوب در این زمینه، یکی صدمه‌ندیدن هیچ کس تا کنون بر اثر آتش‌سوزی است و دیگر اینکه جهت وزش باد برخلاف حرکت آتش به سمت مک‌موری و پایگاه‌های تولید نفتِ ماسه در این شهر است که روی هم یک‌چهارم تولید نفت کانادا را شامل می‌شود. البته هم‌اکنون نیز شرکت Syncrude پایگاه خود را در ۵۰ کیلومتریِ شمال مک‌موری بسته است. این مرکز ۴۸۰۰ کارگر دارد که ارتش با استفاده از هواپیمای C130 برای تخلیه آنها وارد عمل شد.

در ادامه برخی از تصاویر مرتبط با جهنم آلبرتا را می‌بینید:

قلب کانادا در آتش می‌سوزد + عکس و فیلم

تصویر ماهواره‌ای از قبل حادثه که پوشش گیاهی را به رنگ قرمز نشان می‌دهد

قلب کانادا در آتش می‌سوزد + عکس و فیلم

تصویر ماهواره‌ای از بعد حادثه که نشان می‌دهد مک‌موری طی یک هفته بی‌درخت شده است

قلب کانادا در آتش می‌سوزد + عکس و فیلم

چشم طمع آتش به مراکز تولید نفتِ ماسه در مک‌موری

قلب کانادا در آتش می‌سوزد + عکس و فیلم

دود ناشی از سوختن جنگل‌ها، هزاران خودرو را به بیرون شهر بدرقه می‌‌کند

قلب کانادا در آتش می‌سوزد + عکس و فیلم

این اولین بار نیست که جنگل‌های کانادا در آستانه تابستان دستخوش آتش‌سوزی می‌شود. تصویر بالا نشان‌دهنده آتش‌سوزی در ژویئن و ژوئیه ۲۰۱۴ است

قلب کانادا در آتش می‌سوزد + عکس و فیلم

آتش‌سوزی جنگل‌های کانادا در ژوئن و ژوئیه سال گذشته نیز دود غلیظی را به آسمان ایالت‌های شمال غرب آمریکا فرستاد. ممکن است با گسترش آتش طی ماه‌‌های بعد، تجربه سال گذشته برای همسایگان جنوبی کانادا تکرار شود.

منابع

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: