تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ - ۰۴:۲۸ کد مطلب 104959

مک‌کین: آمریکا از توهم خطرناک رابطه با ایران بیرون ‌بیاید

سناتور جمهوری‌خواه آمریکا ضمن انتقاد از توافق هسته‌ای کشورش با ایران، از کاخ سفید درخواست کرد راهبردی جامع را برای آن‌چه که وی مواجهه با نفوذ بدخیم ایران در منطقه نامید، اتخاذ کند.  به گزارش مشرق، سناتور جمهوریخواه  «جان مک کین» امروز (دوشنبه) گفت، زمان آن فرا رسیده است که دولت اوباما توجیه کردن توافق […]

سناتور جمهوری‌خواه آمریکا ضمن انتقاد از توافق هسته‌ای کشورش با ایران، از کاخ سفید درخواست کرد راهبردی جامع را برای آن‌چه که وی مواجهه با نفوذ بدخیم ایران در منطقه نامید، اتخاذ کند.

 به گزارش مشرق، سناتور جمهوریخواه  «جان مک کین» امروز (دوشنبه) گفت، زمان آن فرا رسیده است که دولت اوباما توجیه کردن توافق هسته‌ای با ایران را کنار گذاشته و در پی بهبود راهبرد جامعی برای حفظ امنیت آمریکا باشد.

 به نوشته وبگاه «واشنگتن اگزمینر» جان مک کین با انتشار بیانیه‌ای به واکنش به سومین آزمایش موشکی بالستیک ایران در سال جاری پرداخت.

وی همچنین به انتقاد از کاخ سفید در زمینه گزارشی پرداخت که بر اساس آن «بن رودز» مشاور امنیت ملی آمریکا مدعی شد در بیان حقایق توافق بدون تفکر با ایران به مردم آمریکا تخلفاتی انجام داده و کلک زده است.

مک کین با اشاره به «بشار اسد» رییس جمهور  سوریه گفت: «توجیهات همچنان ادامه دارد در حالی که دولت اوباما اقدام‌های تحریک کننده ایران چون دستگیری نظامیان آمریکایی از سوی سپاه پاسداران که نقض آشکار قوانین بین‌المللی است ، پرتاب موشک در نزدیکی ناو هواپیمابر آمریکا و آزمایش‌های موشکی بالستیک که نقض قطعنامه‌های سازمان ملل متحد است و تداوم حمایت از رژیم بشار اسد که موجب بی‌ثباتی خاورمیانه و ضربه زدن به منافع آمریکا شده است را نادیده می‌گیرد .»

مک کین در ادامه گفت: «زمان آن رسیده است که دولت آمریکا از توهم خطرناک رابطه با ایران بیرون ‌آمده و راهبردی جامع را برای مواجهه با نفوذ بدخیم ایران در منطقه و حفظ منافع امنیت ملی آمریکا اتخاذ نماید.»

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: