تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ - ۰۹:۰۷ کد مطلب 105026

رحمتی نصف گل‌هایش را در ۳ بازی خورد

شکست استقلال برابر تراکتورسازی عاملی شده تا سنگربان شماره یک آبی ها علی رغم یک فصل نمایش مطلوب تبدیل به سیبلی شود برای منتقدین. گروه ورزشی مشرق – استقلال تاوان سه اخطاره شدن مدافع ارمنی‌اش هرایر مگویان را در دیدار برابر تراکتورسازی «بد» پس داد. خط دفاعی آبی‌ها با جایگزینی حاج‌محمدی پراشتباه جای این مدافع […]

شکست استقلال برابر تراکتورسازی عاملی شده تا سنگربان شماره یک آبی ها علی رغم یک فصل نمایش مطلوب تبدیل به سیبلی شود برای منتقدین.

رحمتی نصف گل‌هایش را در 3 بازی خوردگروه ورزشی مشرق – استقلال تاوان سه اخطاره شدن مدافع ارمنی‌اش هرایر مگویان را در دیدار برابر تراکتورسازی «بد» پس داد. خط دفاعی آبی‌ها با جایگزینی حاج‌محمدی پراشتباه جای این مدافع مطمئن خارجی، اول روی دو ارسال ساده دچار اشتباه شد و بعد در دقایق پایانی مغلوب اعتماد به نفس بیش از حد مدافع تازه‌وارد شد تا نتیجه دیدار حساس‌اش برابر تراکتورسازی را واگذار کند.

اشتباه بزرگ

استقلال که به تیم امیر قلعه‌نویی باخت، تمام کاسه کوزه‌ها سر دروازه‌بان این تیم سیدمهدی رحمتی شکست.

«سید» در دقایق ابتدایی بازی با سرمربی حریف وارد یک جدال روحی و روانی شد تا همین عاملی شود برای زیر سوال رفتنش.

به این ترتیب مردی که ناجی استقلال در ایستگاه ۲۸ و تقابل با سایپا شده بود، حالا با ایجاد حواشی زیاد در ابتدا و انتهای دیدار با تراکتورسازی متهم شده است.

اما عملکرد مهدی رحمتی در فصل جاری نسبت به سال‌های نه‌چندان دور بازی کردنش برای آبی‌ها چطور بوده است؟

۱۱ کلین‌شیت و یک گل در هر ۱۰۲ دقیقه

سیدمهدی که حالا سیبل اشتباهات پرشمار خط دفاعی تیمش در دیدار با تراکتورسازی شده، در فصل جاری ۲۵ مرتبه وارد ترکیب اصلی استقلال شده تا ۱۱ مرتبه دروازه تیمش را در دیدار برابر رقبا بسته نگه دارد.

مرد شماره یک آبی‌ها در ۳ دیدار برابر راه‌آهن (۳-۳)، پرسپولیس (۲ بر۴) و تراکتورسازی (۲ بر ۳) روی هم ۱۰ گل خورد تا میانگین دریافت گل‌های این فصلش خراب شود.

«سید» با وجود دریافت ۲۲ گل طی ۲۵ بازی به طور متوسط هر ۱۰۲ دقیقه یک گل خورد. این عملکرد در قیاس با عملکردش در لیگ‌های دوازدهم و سیزدهم اندکی کمرنگ بود اما با تمام این اوصاف بهتر از لیگ یازدهم بود که اتفاقا هدایت آبی‌ها برعهده پرویز مظلومی بود.

هر ۸۹ دقیقه یک گل

سیدمهدی رحمتی طی ۶، ۵ سال اخیر در ۴ فصل یازدهم، دوازدهم، سیزدهم و پانزدهم پیراهن استقلال را بر تن کرده است. اگرچه که طی ۴۸ ساعت اخیر انتقادات به عملکرد او در دیدار با تراکتورسازی زیاد شده اما این دروازه‌بان در لیگ یازدهم عملکردی کمرنگ‌تر از امروز داشت.

دروازه‌بانی که در سال‌های اخیر همواره از برترین‌های فوتبال ما بوده آن سال به طور متوسط در هر یک بازی (۸۹ دقیقه) یک گل دریافت کرد و این ضعیف‌ترین عملکردش برای استقلال در ۶، ۵ سال اخیر بود.

جدول عملکرد مهدی رحمتی

لیگ

تعداد بازی

دقایق بازی

تعداد کلین‌شیت

گل‌خورده

میانگین گل خورده در دقیقه

۱۱

۳۴

۲۰۵۶

۱۲

۳۴

۸۹

۱۲

۳۴

۳۰۶۰

۲۰

۱۸

۱۷۰

۱۳

۳۰

۲۷۰۰

۱۴

۲۵

۱۰۸

۱۵

۲۵

۲۲۵۰

۱۱

۲۲

۱۰۲

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: