تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ - ۰۹:۴۷ کد مطلب 105033

آزادی یک فعال سیاسی مخالف حکومت بحرین

بحرین اعلام کرده است زینب الخواجه یک زن فعال سیاسی مخالف حکومت را پس از دو ماه زندان آزاد می کند.  به گزارش مشرق، خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از وزیر خارجه بحرین اعلام کرده که این زن خارجی یک کودک یکساله دارد که در زندان از او نگهداری می کند. وزیرخارجه بحرین درحالی این زن […]

بحرین اعلام کرده است زینب الخواجه یک زن فعال سیاسی مخالف حکومت را پس از دو ماه زندان آزاد می کند.

 به گزارش مشرق، خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از وزیر خارجه بحرین اعلام کرده که این زن خارجی یک کودک یکساله دارد که در زندان از او نگهداری می کند.

وزیرخارجه بحرین درحالی این زن را خارجی خطاب کرده که وی دارای تابعیت دوگانه دانمارکی – بحرینی است.

زینب الخواجه به اتهام مشارکت در اعتراضات ضد حکومتی و اقدام به پاره کردن تصویر شاه بحرین ‘حمد بن عیسی آل خلیفه’ به سه سال زندان محکوم شده بود.

دیده بان حقوق بشر فروردین ماه امسال ضمن محکوم کردن بازداشت «زینب الخواجه» فعال حقوق بشری بحرین خواستار آزادی فوری او شده بود.

این سازمان در واکنش به بازداشت «الخواجه» و پسرش با انتشار بیانیه ای افزود: مجازات حبس به مدت سه سال و چهار ماه، نقض آشکار حق او در زمینه آزادی بیان و نتیجه محاکمه ظالمانه است.

«جو استورک» معاون اجرایی بخش خاورمیانه این سازمان گفت : حبس «زینب الخواجه» باعث خفت و خواری دولت بحرین خواهد شد و این کشور در اقدامات این چنینی نباید به شکل ضمنی از سوی همپیمانان خود حمایت شود.

زینب الخواجه دختر یک فعال برجسته سیاسی در بحرین است. پدر وی به اتهام مشارکت در اعتراضات ضد حکومتی سال ۲۰۱۱ به حبس ابد محکوم شده است.

بحرین که میزبان ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا است، از سال ۲۰۱۱ صحنه اعتراض مردمی به نحوه حکمرانی حاکمان این کشور بوده است.

معترضان در جریان اعتراضات خود، اصلاحات بیشتر سیاسی را مطالبه کرده اند.

هرچند اعتراضات مردمی بحرین با سرکوب مواجه شد، اما تجمعات مردمی در این کشور همچنان برگزار می شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: