تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ - ۰۹:۵۳ کد مطلب 105035

اتهامات جدید رئیس سابق مجمع عمومی سازمان ملل

دادستان دادگاهی در نیویورک روز دوشنبه اعلام کرد: مقامات آمریکا تصمیم گرفته اند اتهامات جدیدی به رئیس سابق مجمع عمومی سازمان ملل وارد کنند که پیش از این به دریافت ۱٫۳ میلیون دلار رشوه متهم شده است.  به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رویترز از نیویورک،افشای این موضوع در جلسه استماع دادگاه فدرال منتهتن […]

دادستان دادگاهی در نیویورک روز دوشنبه اعلام کرد: مقامات آمریکا تصمیم گرفته اند اتهامات جدیدی به رئیس سابق مجمع عمومی سازمان ملل وارد کنند که پیش از این به دریافت ۱٫۳ میلیون دلار رشوه متهم شده است.

 به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رویترز از نیویورک،افشای این موضوع در جلسه استماع دادگاه فدرال منتهتن صورت گرفت که در آن وکیل ‘جان آشه’ رئیس سابق مجمع عمومی اجازه خروج از این پرونده را به دلیل ناتوانی این دیپلمات سابق برای پرداخت چندین ماه صورتحساب های حقوقی خود را یافت.

در جریان دادرسی دوشنبه، ‘دانیل ریچنتال’ دستیار دادستان کل آمریکا گفت: دادستانان در صدد صدور یک کیفرخواست جدید علیه آشه پیش از جلسه استماع بعدی در ۲۷ ماه مه هستند.

قاضی دادگاه به آشه هشدار داد که اگر اطلاعاتی در مورد دارایی ها یا منابع تامین مالی افشا نشده اش دریافت شود، دوباره باید در دادگاه حاضر شود.

آشه که از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ رئیس مجمع عمومی بود یکی از هفت نفری است که در ارتباط با رشوه گیری متهم شناخته شده است.

دادستانان گفتند ، ‘ان جی لپ سنگ’ یک میلیاردر صاحب املاک و مستغلات در ماکائو از طریق یک واسطه، ۵۰۰ هزار دلار به آشه برای جلب حمایت سازمان ملل از یک مرکز کنفرانس که شرکت وی در حال توسعه آن بود، پرداخته است.

به گفته دادستانان، این واسطه ها شامل ‘فرانسیس لورنزو’ معاون سفیر جمهوری دومینیکن در سازمان ملل و ‘جف یین’ دستیار ‘ان جی’ بودند.

لورنزو در ماه مارس گناهکار شناخته شد اما ان جی و جف یین، اظهار بی گناهی کردند.

به گفته دادستانان، آشه همچنین بیش از ۸۰۰ هزار دلار از یک بازرگان چینی دریافت کرد تا حافظ منافع وی در محدوده سازمان ملل و همچنین جزیره آنتیگوآ باشد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: