تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ - ۱۰:۱۰ کد مطلب 105038

خسوس نتوانست به رکورد رحمتی و نیلسون حمله کند

فرناندو د خسوس دروازه بان برزیلی استقلال خوطستان را باید بهترین گلر این فصل لیگ برتر فوتبال ایران دانست.البته همین گلر علی رغم تلاشی که داشت نتوانست رکورد کلین شیت رحمتی و نیلسون دروازه بان استقلال و پرسپولیس در لیگ های ۱۲ و ۱۳ را بشکند. گروه ورزشی مشرق – از نگاه آمار بهترین گلر […]

فرناندو د خسوس دروازه بان برزیلی استقلال خوطستان را باید بهترین گلر این فصل لیگ برتر فوتبال ایران دانست.البته همین گلر علی رغم تلاشی که داشت نتوانست رکورد کلین شیت رحمتی و نیلسون دروازه بان استقلال و پرسپولیس در لیگ های ۱۲ و ۱۳ را بشکند.

خسوس نتوانست به رکورد رحمتی و نیلسون حمله کندگروه ورزشی مشرق – از نگاه آمار بهترین گلر لیگ پانزدهم فرناندو دِ خسوس دروازه‌بان برزیلی استقلال‌ خوزستان است؛ دروازه‌بانی که چراغ خاموش راهش را از ابتدا تا انتهای رقابت‌ها رفت و فقط ۱۴گل خورد تا با ثبت ۱۶کلین‌شیت بهترین عملکرد را در میان گلرهای فصل جاری داشته باشد.

فرناندو اگر در ایستگاه آخر لیگ هم  موفق به بسته نگه داشتن دروازه‌اش برابر ذوب‌آهن شود، آنگاه با ثبت ۱۷کلین‌شیت به نزدیکی رکورد مهدی رحمتی در لیگ دوازدهم می‌رسد.

در مقایسه با سیدمهدی ۰٫۶۴ کم آورد

سیدمهدی رحمتی دروازه‌بان تیم قهرمان استقلال در لیگ دوازدهم طی ۳۴هفته، ۲۰مرتبه دروازه‌اش را بسته نگه داشت تا در مقایسه با لیگ ۳۰هفته‌ای جاری در ۱۷٫۶۴ بازی ثبت کلین‌شیت کرده باشد.

به این ترتیب خسوس حتی اگر در دیدار با ذوب‌آهن گلی دریافت نکند، آن‌وقت ۰٫۶۴ کلین‌شیت در مقایسه با عملکرد رحمتی لیگ دوازدهم«کم» می‌آورد.

یک کلین شیت کمتر از نیلسون

اما بهترین عملکرد از لحاظ ثبت کلین‌شیت در سال‌های اخیر متعلق به نیلسون کوریای‌ برزیلی است؛ گلر محبوب پرسپولیس در لیگ سیزدهم ۱۸کلین‌شیت داشت تا یکی از عوامل اصلی نایب‌قهرمانی تیم علی دایی باشد.

 در واقع خسوس برزیلی اگر جمعه آینده هم گلی دریافت نکند، یک بازی و یک کلین‌شیت در قیاس با عملکرد هموطنش کم می‌آورد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: