تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ - ۱۲:۴۴ کد مطلب 105074

آخرین وضعیت حج تمتع امسال از زبان وزیر ارشاد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: به سعودی ها اعلام کرده ایم که اگر نظرات ما تأمین نشود، قطعاً امسال حج ایرانیان انجام نخواهد شد. به گزارش مشرق، علی جنتی در جمع خبرنگاران در حاشیه جشن زادروز هنرمندان پیشکسوت با اشاره به جلسه روز گذشته شورای عالی حج گفت: سیاست کلی نظام این است که ما […]

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: به سعودی ها اعلام کرده ایم که اگر نظرات ما تأمین نشود، قطعاً امسال حج ایرانیان انجام نخواهد شد.

به گزارش مشرق، علی جنتی در جمع خبرنگاران در حاشیه جشن زادروز هنرمندان پیشکسوت با اشاره به جلسه روز گذشته شورای عالی حج گفت: سیاست کلی نظام این است که ما همه تلاشمان را انجام دهیم تا زائران ما امسال برای حج تمتع اعزام شوند.
وی گفت: تجربه ۳ – ۴ ماه گذشته نشان می دهد که دولت عربستان سعودی مایل نیست در این باره همکاری کند.
جنتی افزود: هم اکنون ما زمان را از دست می دهیم و تقریباً به روزهای آخر رسیده ایم که می توانستیم کارهای مقدماتی حج تمتع را انجام دهیم.
وی با بیان اینکه درباره تأمین مسکن زائران کاری انجام نشده است، گفت: همچنین در خصوص حمل و نقل نیز نتوانستیم با مقامات سعودی به توافق برسیم.
جنتی با بیان اینکه سعودی ها درباره صدور روادید نیز حاضر نشدند کمترین همکاری را داشته باشند، افزود: سعودی ها یک سری برنامه های تحکمی را ابلاغ می کنند و تاکید می کنند؛ جمهوری اسلامی باید این کارها را انجام دهد و ما به هیچ وجه زیر بار آن مسائل نخواهیم رفت.
وی گفت: امنیت زائران ما حتماً باید تأمین شود و هم اکنون در عربستان کنسولگری نداریم که خدمات کنسولی ارائه دهد.
جنتی افزود: روادید آنها به صورت الکترونیک است و حتماً از طریق کشور ثالث صادر نمی شود و باید در داخل کشورمان صادر شود.
وی با اشاره به اینکه باید حرمت و کرامت زائران بیت الله الحرام رعایت شود، گفت: با توجه به نوع برخوردهایی که مقامات عربستان تاکنون، حتی با هیئت اعزامی ما داشتند، به نظر نمی آید که این حرمت را حفظ کنند.

جشن زادروز هنرمندان پیشکسوت (متولدان فصل بهار) با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در هتل انقلاب برگزار شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: