تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ - ۱۳:۰۸ کد مطلب 105105

تولید پوست نامریی برای رفع چین و چروک +عکس

محقین پوست نامریی را تولید کرده اند که با قرار گرفتن بر روی پوست می‌تواند موجب بر طرف کردن چین و چروک شود.  به گزارش مشرق، محققین دانشگاه «ام آی تی» با استفاده از پلیمر نامریی موفق به ساخت پوستی شده اند که می توان آن را بر روی پوست قرار داد تا چین و […]

محقین پوست نامریی را تولید کرده اند که با قرار گرفتن بر روی پوست می‌تواند موجب بر طرف کردن چین و چروک شود.

 به گزارش مشرق، محققین دانشگاه «ام آی تی» با استفاده از پلیمر نامریی موفق به ساخت پوستی شده اند که می توان آن را بر روی پوست قرار داد تا چین و چروک پوست را صاف کند.
 
تولید پوست نامریی برای رفع چین و چروک

به گفته محققین این دانشگاه از این پوست نامریی می توان برای درمان اگزما و دیگر بیماری های پوستی استفاده کرد. ساختار این پلیمر نامریی به این گونه است که ابتدا ماده شیمیایی سیلوکسان بر روی این پلیمر قرار می گیرد و بعد از آن کریستال پلاتین برای تغییر شکل سیلوکسان به لایه پلیمری به آن اضافه می شود که آن را (XPL) می نامند.
 

تولید پوست نامریی برای رفع چین و چروک

خواص این پوست تولید شده بسیار نزدیک به پوست جوان است و بعد از قرار گرفتن بر روی پوست می تواند تا ۲۴ ساعت آن موضع را صاف نگه دارد و حساسیتی هم ایجاد نمی کند. محققین در حال توسعه این پوست هستند تا خواص دارویی برای درمان اگزما و همچنین محافظت از پوست در برابر اشعه ماورا بنفش را هم داشته باشد.
 
نتیجه این تحقیق در نشریه Nature Materials منتشر شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: