تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ - ۱۲:۱۰ کد مطلب 105225

حواشی سفر روحانی به کرمان

تاخیر دوساعته شروع مراسم/عدم پیش بینی مناسب امکانات رفاهی/حضور جبری غیربومی ها در مصلی /حضور چشم گیر دانش آموزان

به گزارش میدان ۷۲ در پی باران بنرهایی که بهانه سفر ریاست جمهوری به دیار کریمان  از چند روز قبل بنر باریده بودوجای جای آن عکس آقای روحانی و تدبیر و امید  بنفش ایشان نقش  بسته بود صبح امروز باتاخیر دوساعته رئیس جمهور به مسیر تجمع مردم جهت استقبال رسید. از روز گذشته تدابیر امنیتی  […]

به گزارش میدان ۷۲ در پی باران بنرهایی که بهانه سفر ریاست جمهوری به دیار کریمان  از چند روز قبل بنر باریده بودوجای جای آن عکس آقای روحانی و تدبیر و امید  بنفش ایشان نقش  بسته بود صبح امروز باتاخیر دوساعته رئیس جمهور به مسیر تجمع مردم جهت استقبال رسید.

از روز گذشته تدابیر امنیتی  مرسوم در اطراف محل جایگاه سخنرانی و مسیر استقبال وی اندیشیده و ارگان های مختلف اعم از نیروی نظامی و انتظامی، هلال احمر و …. در محل مربوطه مستقر شده بودند.

آنچه که بیش از همه در ابتدای صبح استقبال به چشم می خورد حضور اتوبو س های حامل مردان و زنان غیر بومی شهر کرمان با لباس های محلی مربوط به جنوب استان بود در  نزدیک ترین پارک محل  سخنرانی رییس جمهور  مستقر شده و برخی نیز به علت خستگی زیاد در پارک خوابیده بودند.

photo_2016-05-10_12-24-53

photo_2016-05-10_12-24-08

1.1-486x540

طبق برنامه های اعلام شده سخنرانی آقای روحانی باید از نیمه گذشته باشد فقط شاهد حضور پر شور دانش  اموزان  با فرم مدارس هستیم که تصاویر گویای این امر است ولی هنوز خبری از رییس جمهور  و هئیت همراه نیست.

از چند روز گذشته زمزمه تعطیلی مدارس کرمان در زمان سفر رییس جمهور به این شهر به گوش می رسید. هرچند روابط عمومی آموزش و پرورش در پاسخ خبرنگاران این موضوع را تکذیب کرد و گفت هیچ ابلاغیه ای صادر نشده، اما با تحقیق از مدارس مختلف دریافتیم نه تنها مدارس تعطیل هستند بلکه مدیران موظف هستند ۶۰ درصد دانش آموزان خود را برای حضور در مراسم استقبال از رئیس جمهور بیاورند.

دانش آموزان حاضر در صحنه همراه با شیطنت همیشگی خود اما کلافه هستند از معطلی و گرمای هوا؛ برخی از آنان که علاقه به حضور در این مراسم نداشتند ضمن شکایت از حضور اجباری  در مراسم استقبال از رییس جمهور اظهار می کردند: دوست نداریم برای استقبال از فردی که هیچ اقدامی برای کشور انجام نداده است برویم مگر می شود استقبال زورکی و اجباری!

photo_2016-05-10_10-14-01

photo_2016-05-10_10-13-55

با تأخیر دو ساعته  آقای روحانی به مصلی امام علی (ع)  کرمان رسیدند  و وی پس از ایراد سخنان استاندار و امام جمعه کرمان سخنرانی خود را آغاز کردند.

آنچه که تعجب مردم ولایتمدار کرمانی را به خود جلب کرد این بود که رییس جمهور از شهید باهنر  به عنوان شهید مرحوم مغفور باهنر  یاد کرد و در مقابل از  آقای هاشمی رفسنجانی به عنوان حضرت آیت الله هاشمی یار دیرین رهبری و شخصیت برجسته کشوری که  ۸سال رییس جمهور و بیست سال در تشخیص مصلحت نظام وعالم دانای پرافتخار در جهان اسلامی یاد کرد و سپس از سردار سلیمانی به عنوان افتخاری در دفاع مقدس نام برد.

photo_2016-05-10_10-34-40

photo_2016-05-10_12-07-27

photo_2016-05-10_11-36-19

منبع : کرمان خبر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: