تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ - ۱۷:۲۴ کد مطلب 105281

یکه‌تازی بارسا و رئال در شبکه‌های اجتماعی

خبرگزاری Result Sport آماری جالب درباره میزان افزایش فالوئرهای باشگاه‌های بزرگ اروپا در سال ۲۰۱۵ منتشر کرده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از ورزش سه، حضور باشگاه‌های فوتبال در شبکه های اجتماعی برای ارتباط نزدیک تر با هواداران، به امری ضروری برای آنها تبدیل شده و هر تیم سعی دارد مخاطب بیشتری را […]

خبرگزاری Result Sport آماری جالب درباره میزان افزایش فالوئرهای باشگاه‌های بزرگ اروپا در سال ۲۰۱۵ منتشر کرده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از ورزش سه، حضور باشگاه‌های فوتبال در شبکه های اجتماعی برای ارتباط نزدیک تر با هواداران، به امری ضروری برای آنها تبدیل شده و هر تیم سعی دارد مخاطب بیشتری را در این شبکه ها جذب خود کند تا بتواند از کنار آنها قرارداهای اسپانسرینگ بهتری ببندد و در مجموع بیشتر مورد توجه باشد.

 

آمار سال ۲۰۱۵ در این زمینه نیز در نوع خود جالب است. طبق انتظار،‌ بارسلونا  با میانگین ۵۸۶,۲۳۳ فالوئر و رئال مادرید با ۵۴۷,۱۵۵ فالوئر در رده ی اول و دوم قرار گرفته اند  ولی نکته جالب توجه در این زمینه، اختلاف تقریبا دو برابری آنها با منچستریونایتد با ۲۶۱,۵۶۸ فالوئر و بایرن مونیخ با ۲۳۸,۱۱۲ فالوئر است. در حقیقت دو غول اسپانیایی  با جذب  فوتبال دوستان به مراتب جذاب تر از بایرن مونیخ و منچستریونایتد هستند و این در حالیست که رئال در سال ۲۰۱۵ ،‌عملکرد خوبی نیز نداشت.

 


پس از آنها، چلسی( ۱۹۹,۸۶۵) و پاری سن ژرمن (۱۹۰,۳۱۴) قرار گرفته اند که هر دو تیم، در چند سال اخیر و به واسطه سرمایه گذاری رشد کرده اند و مطرح شدند که این قدرت سرمایه گذاری در جذب مخاطب و رشد تیم را نشان می‌دهد.

 

پس از آنها آرسنال ونگر  با ۱۵۸,۴۲۴ فالوئر قرار گرفته و در رده ی هشتم، یوونتوس با ۱۵۶,۱۳۴فالوئر  حضور دارد که با وجود صعود به فینال چمپیونزلیگ و قهرمانی در دو جام دیگر، همچنان نتوانسته مخاطبین زیادی را به خود جذب کند و رتبه ای بهتر از هشتم پیدا نکرده است. در رده ی نهم،‌ منچسترسیتی(۱۱۷,۶۹۷)  قرار دارد و پس از آنها در رده ی دهم،‌ حضور لیورپول(۱۱۰,۴۹۶) جالب توجه است.

 

 


قرار گرفتن تنها ۱ تیم ایتالیایی در بین ۱۰ تیم نشان می‌دهد که فوتبال دوستان، قید لیگ ایتالیا را زده اند و توجهات به این لیگ، به کمترین میزان ممکن رسیده است. همچنین حضور ۵ تیم لیگ برتری در این لیست نشان می‌دهد که توجهات به این لیگ همچنان در بالاترین سطح است و همچنان جذاب ترین لیگ برای فوتبال دوستان است.

 


اما نکته دیگر این لیست، فالو شدن ۳ برابری رئال و بارسا در اینستاگرام نسبت به فیس بوک است. با توجه به اینکه  میانگین سنی کاربران اینستاگرام ، پایین تر از دیگر شبکه‌های اجتماعی نظیر فیس بوک است،‌ این آمار نشان می‌دهد که رئال و بارسا در جذب مخاطبین جوان موفق بوده اند و توانسته اند توجه افرادی که قصد انتخاب تیمی برای هواداری دارند را به خود جلب کنند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: