تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ - ۱۷:۳۸ کد مطلب 105298

ارجاع پرونده مرتضوی از دیوانعالی به تجدیدنظر استان

سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران از بازگشت پرونده سعید مرتضوی از دیوان عالی کشور به دادگاه خبر داد. به گزارش مشرق، محسن افتخاری سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران در پاسخ به این سئوال که آیا پرونده مرتضوی از دیوان عالی کشور به دادگاه بازگشته است یا خیر اظهار کرد: فکر می‌کنم پرونده از […]

سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران از بازگشت پرونده سعید مرتضوی از دیوان عالی کشور به دادگاه خبر داد.

به گزارش مشرق، محسن افتخاری سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران در پاسخ به این سئوال که آیا پرونده مرتضوی از دیوان عالی کشور به دادگاه بازگشته است یا خیر اظهار کرد: فکر می‌کنم پرونده از دیوان بازگشته و مرجع تجدیدنظر یک اشکال گرفته و پرونده به تجدیدنظر استان تهران ارسال شده است.

پرونده تأمین اجتماعی دارای دو بخش است که بخش نخست آن به همراه شکایت روح‌الامینی اولیای دم یکی از فوت‌شدگان حادثه بازداشتگاه کهریزک در شعبه نهم دادگاه کیفری یک به ریاست قاضی کشکولی مورد رسیدگی قرار گرفت و در نهایت پس از برگزاری هفت جلسه، قاضی کشکولی، مرتضوی را در ارتباط با شکایت اولیای دم مرحوم روح‌الامینی به اتهام معاونت در قتل عمدی و آن بخش از حکم پرونده قضات کهریزک که نقض شده بود، تبرئه کرد.دادگاه همچنین در ارتباط با بخشی از پرونده تأمین اجتماعی، متهم را به رد مال به مبلغ ۴۶میلیون تومان و یک سال حبس که شش ماه آن تعلیقی است، محکوم کرد.

اولیای دم مرحوم روح‌الامینی، سازمان تأمین اجتماعی و متهم پرونده به حکم شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران اعتراض کردندو پرونده برای رسیدگی در مرحله تجدید نظر به دیوان عالی کشور ارسال شد.

بخش دوم پرونده مرتضوی مشتمل بر ۱۸ جلد و شامل ادامه شکایت سازمان تأمین اجتماعی، عباس پالیزدار و برخی شکات خصوصی است که نخستین جلسه آن ۲۵ آبان در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت به ریاست قاضی حیدری برگزار و به شکایت پالیزدار و شکات خصوصی رسیدگی شد.

جلسات دوم و سوم این پرونده به موضوع تأمین اجتماعی اختصاص داشت که با ایراد قاضی به کیفرخواست، پرونده برای رفع برخی نواقص به دادسرا بازگشت. این بخش از پرونده هم اکنون در اختیار کارشناس است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: