تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ - ۱۸:۲۶ کد مطلب 105311

اعلام آمادگی رایتل برای آغاز ترابردپذیری

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از روابط عمومی رایتل، صبح امروز نشست خبری با حضور اصحاب رسانه در محل شرکت خدمات ارتباطی رایتل برگزار شد. سید مجید صدری مدیرعامل رایتل در این مراسم گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری سال جاری سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است، به همین منظور من و همکارانم […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از روابط عمومی رایتل، صبح امروز نشست خبری با حضور اصحاب رسانه در محل شرکت خدمات ارتباطی رایتل برگزار شد.

سید مجید صدری مدیرعامل رایتل در این مراسم گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری سال جاری سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است، به همین منظور من و همکارانم در شرکت رایتل تمامی فعالیتهای خود را  معطوف به این مساله کردهایم و تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا بتوانیم اقدام و عمل را به معنای واقعی در همه امورمان به کار گیریم. به این منظور حدود ۵۰۰۰ قرارداد کلان همکاری با شرکتهای داخلی منعقد شده است که بسیاری از این شرکتها، دانش بنیان هستند و رایتل با این قراردادهای همکاری عملا به توسعه این شرکتها نیز کمک کرده است.

مدیرعامل رایتل ادامه داد: ما همچنین ۱۲ درصد از تجهیزات فعال، ۱۰۰ درصد تجهیزات غیرفعال و ۴۸ درصد از خدمات فنی و مهندسی را از طریق پیمانکاران داخلی تامین کردهایم و در حوزه مشاوره خدمات مدیریت پیمان نیز ۱۰۰ درصد از توان داخلی استفاده شده است.

مساله مهم دیگری که میتوان به آن اشاره کرد این است که بر اساس تعاملات و پیگیریهای انجام شده تاکنون در هزینههای گمرکی و ترخیص حدود ۵۰۰ میلیارد ریال، در هزینههای مربوط به اجازه لینکهای ارتباطی از شرکت ارتباطات زیر ساخت حدود ۱۰۰ میلیارد ریال و در هزینههای تبلیغات صدا و سیما، بهرههای بانکی و مواردی از این دست دهها میلیارد ریال صرفهجویی شده است. ضمن اینکه با سرمایه گذاران خارجی مشتاق به سرمایهگذاری در پروژه رایتل نیز در جهت توسعه توان مالی شرکت مذاکرات و جلسات بسیار خوبی برگزار شده است.

وی در ادامه صحبت های خود گفت:  بر اساس آمار موجود میزان رضایتمندی مشترکان از خدمات رایتل  به طور قابل ملاحظهای رشد داشته است، به عنوان مثال وضعیت ترافیک مصرفی رایتل در نوروز ۹۵ نسبت به نوروز ۹۴، ۲۰۰ درصد و به نسبت نوروز ۹۳ ، ۱۱۰۰ درصد رشد داشته است. وضعیت مکالمه نوروز ۹۵ نیز نسبت به نوروز ۹۴، ۵۰ درصد و نسبت به نوروز ۹۳ رشد ۹۰۰ درصدی داشته است، وضعیت پیامک نیز در نوروز ۹۵ نسبت به نوروز ۹۴، ۵۰ درصد و نسبت به نوروز ۹۳ رشد ۹۰۰ درصدی داشته است.

همچنین خارج از بحث نوروز در مصرف ترافیک روزانه سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳، ۲۰۰ درصد و نسبت به سال ۹۲، ۱۵۰۰ درصد رشد داشته است. البته میزان مصرف ترافیک در سال ۹۵ هم تاکنون نسبت به سال ۹۴، ۲۵۰ درصد دارای رشد بوده است که امیدواریم این روند تا پایان سال نیز ادامه داشته باشد.

صدری در خصوص پوشش شبکه نیز خاطرنشان کرد: در انتهای سال ۹۴ نسبت به انتهای سال ۹۳ به میزان بیش از ۱۰۰ درصد و نسبت به پایان سال ۹۲ به میزان ۲۵۰ درصد رشد داشتهایم و امیدواریم این روند را با سرعت بیشتری  ادامه دهیم.

مدیرعامل شرکت رایتل اینگونه ادامه داد: در رابطه با تعداد مشترکین، در سال ۹۴ بیش از ۲ میلیون نفر به مشترکین رایتل اضافه شد و تعداد مشترکین ما در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد نسبت به سال ۹۳ رشد داشته است و در مقایسه با سال ۹۲ رشد ۱۵۰۰ درصدی را شاهد بودیم و امیدواریم با توجه به برنامه ریزیهای انجام شده و خدماتی که ارایه خواهیم داد این میزان را در پایان سال ۹۵ به میزان قابل توجهی افزایش دهیم.

سید مجید صدری در ادامه صحبت های خود به اهمیت اشتغالزایی پرداخت و گفت یکی از مباحث بسیار مهمی که لازم است همگی در کشور به آن توجه ویژه داشته باشیم بحث اشتغالزایی برای جوانان است، رایتل از ابتدای فعالیت خود علاوه بر ایجاد زمینه اشتغال مستقیم برای بیش از ۱۲۰۰ نفر، با رویکرد تکیه بر دانش و توان داخلی، به انعقاد قراردادهای مختلف با شرکتها و پیمانکاران داخلی پرداخته است و از این طریق با ایجاد اشتغال غیر مستقیم نیز برای جوانان متخصص این مرز و بوم، گامی بلند برای اعتلای میهن اسلامی برداشته است.

مدیرعامل رایتل ادامه داد: تاکنون بالغ بر ۳۷ هزار فرصت شغلی توسط رایتل ایجاد شده است که این میزان نسبت به سال ۹۲ که عددی در حدود ۹ هزار نفر بود، ۴ برابر رشد داشته است.

وی گفت: یکی از بحث های مهم پیشرو در حوزه اپراتوری بحث ترابرد پذیری است، رایتل از هنگامی که موضوع ترابردپذیری از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح شد کارگروه فنی ترابردپذیری را در شرکت شکل داد و امروز مفتخرم به اطلاع شما برسانم رایتل اولین اپراتوری است که امور فنی این مهم را انجام داده و آماده میزبانی از مشترکینی است که تمایل به استفاده از خدمات ارتباطی رایتل دارند.

وی خاطرنشان کرد: با فعال شدن ترابردپذیری مشترک میتواند بنابر نیاز خود،  با حفظ شماره تلفن و سیمکارت از خدمات اپراتور دیگری استفاده کند.

سید مجید صدری در ادامه صحبت های خود گفت: در شرکت رایتل طرحهای ویژهای در حال برنامهریزی است و امیدواریم همراه با آغاز ترابردپذیری شاهد ارایه خدمات با کیفیت و ارزان قیمت به مشترکین خود باشیم.

در ادامه این نشست سید مجید صدری در خصوص برقراری رومینگ رایتل گفت: سرویس رومینگ رایتل تا سال ۹۳ فعال نبود و در سال ۹۴ و ظرف مدت زمان یک سال رومینگ رایتل فعال و در حال حاضر با ۱۸۰ اپراتور دنیا رومینگ رایتل برقرار شده است، همچنین در حال برنامهریزی برای ارایه سرویس دیتا به مسافران خارجی و مشترکینی که در سفرهای خارجی خود به اینترنت نیاز دارند هستیم.

صدری در خاتمه صحبت های خود گفت: سال گذشته ۹۸ درصد برنامه ها و اهداف رایتل محقق شد و امیدواریم در سال جدید نیز با حفظ اعتماد مشترکین خود رشد چشمگیری داشته باشیم.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: