تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ - ۱۸:۵۵ کد مطلب 105336

ثبات طلا در نزدیکی پایین‌ترین قیمت یک هفته و نیم اخیر

با توجه به تقویت ارزش دلار، قیمت طلا در معاملات امروز در نزدیکی کمترین رقم یک هفته و نیم اخیر ثابت ماند و ۱۲۶۵٫۴۵ دلار در هر اونس معامله شد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، قیمت طلا پس از شدیدترین کاهش از ماه مارس در جلسه گذشته با تقویت دلار، در نزدیکی […]

با توجه به تقویت ارزش دلار، قیمت طلا در معاملات امروز در نزدیکی کمترین رقم یک هفته و نیم اخیر ثابت ماند و ۱۲۶۵٫۴۵ دلار در هر اونس معامله شد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، قیمت طلا پس از شدیدترین کاهش از ماه مارس در جلسه گذشته با تقویت دلار، در نزدیکی کمترین رقم یک هفته و نیم اخیر ثابت ماند .

قیمت طلا در ۵ جلسه از ۶ جلسه گذشته کاهش یافت و نتوانست سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلار را حفظ کند و همچنین نتوانست از آمار ضعیف فرصت‌های شغلی آمریکا که هفته گذشته منتشر شد بهره زیادی ببرد.

اما هنوز طلا به دنبال گمانه‌زنی‌ها در مورد عدم افزایش نرخ بهره بانکی در کوتاه‌مدت، هنوز ۱۹ درصد افزایش امسال خود را حفظ کرده است.

هر اونس طلا با ۱٫۵۷ دلار افزایش ۱۲۶۵٫۴۵ دلار فروخته شد. قیمت طلا امروز تا ۱۲۵۹٫۵۱ دلار، کمترین قیمت از ۲۸ آوریل نیز پایین امده بود.

روز دوشنبه ۱٫۹ درصد از ارزش طلا کاسته شد که شدیدترین کاهش یک روزه از ۲۳ مارس به شمار می‌رود.

جیمز استیل، تحلیلگر اچ‌ای‌بی‌سی گفت «ما فکر می‌کنیم وارد فاز اصلاح می‌شویم که ممکن است قیمت‌ها به ۱۲۲۰ دلار در کوتاه مدت برسد. اگر دلار افزایش یابد، ممکن است قیمت طلا بیشتر کاهش یابد.»

ارزش دلار در برابر سبدی از ارزهای بین‌المللی به بالاترین رقم در ۲ هفته گذشته رسید.

جیمز استیل افزود تقاضای فیزیکی در چین بی‌ثبات است و مصرف در هند نیز آشفته است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: