تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ - ۱۸:۵۴ کد مطلب 105338

زعفران بین ۵.۴ تا ۶.۸ میلیون تومان

نایب‌رئیس شورای ملی زعفران گفت: هم‌اکنون حدود یک ماه است که قیمت زعفران در بازار ثبات پیدا کرده و بین ۵میلیون و ۴۰۰هزار تومان و ۶میلیون و ۸۰۰هزار تومان بسته به نوع آن متفاوت است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، غلامرضا میری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس با اشاره به اینکه آمار دقیقی […]

نایب‌رئیس شورای ملی زعفران گفت: هم‌اکنون حدود یک ماه است که قیمت زعفران در بازار ثبات پیدا کرده و بین ۵میلیون و ۴۰۰هزار تومان و ۶میلیون و ۸۰۰هزار تومان بسته به نوع آن متفاوت است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، غلامرضا میری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس با اشاره به اینکه آمار دقیقی از میزان صادرات زعفران در کشور وجود ندارد، اظهار داشت: گمرک آمارهایی در این زمینه را در اختیار قرار داده که برخی از آنها ناهماهنگی داشته و قرار بر این است که با بازیابی اطلاعات دقیق آنها در دسترس شورای ملی زعفران قرار گیرد تا بتوان با استناد به آنها برنامه ریزی کرد.

وی در توصیف وضعیت کنونی بازار زعفران در داخل کشور، بیان کرد: هم‌اکنون بازار داخلی در رکود قرار داشته اما صادرات مانند قبل کار خود را انجام می‌دهد.

وی افزود: آمارها نشان از تولید ۳۱۰تنی در سال ۹۴ داشته‌اند و با توجه به اینکه گفته می‌شود تاکنون ۵۵ تن صادرات این محصول انجام شده و حدود ۵۰ تن نیز مصرف داخلی است، پیش‌بینی می‌شود که تمام زعفران‌های تولیدشده در سال ۹۴ تا زمان محصول ۹۵ مصرف نشده و در نتیجه کاهش قیمت به وجود بیاید.

میری با تأکید بر اینکه نوسانات یک‌باره قیمت روی صادرات تأثیر بسیار زیادی دارد، خاطرنشان کرد: خریداران زعفران در خارج از کشور به هیچ عنوان به تغییرات بهای کالا روی خوش نشان نمی‌دهند و افزایش و کاهش قیمت بدون برنامه‌ریزی آنها را از خرید منع می‌کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: