تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ - ۱۹:۰۰ کد مطلب 105346

نوستالژی نمایشگاه کتاب امشب در شبکه مستند

برنامه «سیمرغ» شبکه مستند امروز تصاویری از اولین نمایشگاه کتاب تهران بعد از انقلاب اسلامی در سال ۱۳۶۶ و تصاویر بازدید آیت الله خامنه ای از نمایشگاه کتاب تهران در سال ۱۳۷۲ را روی آنتن می فرستد. به گزارش مشرق، سیدمهدی مؤیدی کارگردان مجموعه «سیمرغ» درباره دو قسمت جدید این مجموعه توضیح داد: اولین نمایشگاه […]

برنامه «سیمرغ» شبکه مستند امروز تصاویری از اولین نمایشگاه کتاب تهران بعد از انقلاب اسلامی در سال ۱۳۶۶ و تصاویر بازدید آیت الله خامنه ای از نمایشگاه کتاب تهران در سال ۱۳۷۲ را روی آنتن می فرستد.

به گزارش مشرق، سیدمهدی مؤیدی کارگردان مجموعه «سیمرغ» درباره دو قسمت جدید این مجموعه توضیح داد: اولین نمایشگاه کتاب در سال ۱۳۶۶ در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برپا شده بود و مصادف شدن آن با دوران دفاع مقدس از اشتیاق و استقبال مردم از نمایشگاه کتاب چیزی کم نکرده بود.

وی افزود: از تصاویر نمایشگاه کتاب در آن سال، اینگونه استنباط می شود که آن موقع هم قیمت کتاب از دغدغه های بازدیدکنندگان از نمایشگاه کتاب بوده و همینطور کیفیت کتاب ها و علی القاعده استقبال قشر دانشجو و دانش آموز هم چشمگیر بوده است.

نوستالژی نمایشگاه کتاب امشب در شبکه مستند

به گفته مؤیدی این قسمت از «سیمرغ» در ۳۰ دقیقه آماده پخش شده است و ساعت ۱۹ روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت روی آنتن می رود و سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ساعت ۱۱:۳۰ بازپخش می شود.

این کارگردان در ادامه بیان کرد: بازدید حضرت آیت الله خامنه ای در سال ۱۳۷۲ از نمایشگاه کتاب تهران نیز فردا در قالب «سیمرغ» روی آنتن می رود.

وی تصریح کرد: با توجه به عنایتی که مقام معظم رهبری به مقوله کتاب و کتابخوانی دارند، همواره سعی کرده اند هر ساله سری به نمایشگاه کتاب بزنند.

مؤیدی یادآور شد: این اتفاق از دو جنبه حائز اهمیت است؛ اول اینکه علاقه شخصی ایشان به کتاب و کتابخوانی را نشان می دهد و دوم اینکه رهیافت و رهنمونی برای اقشار جامعه در رابطه با اهمیتی است که رهبری به این حوزه می دهند و باید دیگران نیز به مقوله کتاب توجه کنند.

وی اعلام کرد این قسمت از «سیمرغ» در ۳۰ دقیقه آماده پخش شده است و ساعت ۱۹ روز سه شنبه ۲۱  اردیبهشت روی آنتن می رود و چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ساعت ۱۱:۳۰ بازپخش می شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: