تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ - ۲۲:۲۰ کد مطلب 105454

ترکیه به آوارگان سوری تیراندازی می کند

نیروهای گارد مرزی ترکیه به سوی آوارگان سوری که درصدد عبور از مرز و رفتن به داخل خاک ترکیه هستند، تیراندازی می کنند. به گزارش مشرق، سازمان دیده بان حقوق بشر امروز (سه شنبه) در بیانیه ای با اعلام این مطلب، از مسئولان ترکیه خواست که درباره تیراندازی به آوارگان سوری تحقیق کنند. دیده بان […]

نیروهای گارد مرزی ترکیه به سوی آوارگان سوری که درصدد عبور از مرز و رفتن به داخل خاک ترکیه هستند، تیراندازی می کنند.

ترکیه به آوارگان سوری تیراندازی می کند
به گزارش مشرق، سازمان دیده بان حقوق بشر امروز (سه شنبه) در بیانیه ای با اعلام این مطلب، از مسئولان ترکیه خواست که درباره تیراندازی به آوارگان سوری تحقیق کنند.

دیده بان حقوق بشر همچنین از مسئولان ترکیه خواست که مرزهای این کشور را به روی آوارگان سوری بگشایند.

این سازمان حقوقی همچنین اعلام کرد که نیروهای گارد مرزی ترکیه در ماه های مارس و آوریل گذشته علیه سوری ها (ی آواره) که قصد عبور از مرز و رفتن به ترکیه را داشتند، به زور متوسل شدند که درنتیجه ۵ نفراز جمله یک کودک کشته و ۱۴ نفر زخمی نیز شدند.

“گری سیمبسون” کارشناس دیده بان حقوق بشر در این باره گفت: “تیراندازی به سمت زنان و مردان و کودکان آسیب دیده و فراری از جنگ و درگیری، واقعاً مساله ای فجیع است.

ترکیه حدود دو میلیون و ۷۰۰ هزار آواره سوری را در خاک خود جای داده و تیراندازی به سوی آوارگان و پناهجویان سوری را رد می کند و مدعی است که سیاست مرزهای باز را درقبال آوارگان درپیش گرفته است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: