تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ - ۲۲:۴۳ کد مطلب 105472

کمک ۶۰میلیون دلاری عربستان به تشکیلات‌خودگردان

صندوق رشد و توسعه عربستان ۶۰ میلیون دلار تحت عنوان کمک به بودجه تشکیلات خودگردان فلسطین، به حساب وزارت دارایی این کشور واریز کرده است. به گزارش مشرق، صندوق رشد و توسعه عربستان مبلغ ۶۰ میلیون دلار به حساب وزارت دارایی فلسطین واریز کرده است. «احمد القطان» سفیر عربستان در مصر و نماینده دائم این […]

صندوق رشد و توسعه عربستان ۶۰ میلیون دلار تحت عنوان کمک به بودجه تشکیلات خودگردان فلسطین، به حساب وزارت دارایی این کشور واریز کرده است.

به گزارش مشرق، صندوق رشد و توسعه عربستان مبلغ ۶۰ میلیون دلار به حساب وزارت دارایی فلسطین واریز کرده است.

«احمد القطان» سفیر عربستان در مصر و نماینده دائم این کشور در اتحادیه عرب با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد این مبلغ کمک مالی عربستان به تشکیلات خودگردان فلسطین است که تحت عنوان کمک مالی عربستان به بودجه دولت فلسطین برای سه ماه آینده [هر ماه ۲۰ میلیون دلار] در نظر گرفته شده است.

وی توضیح داده که کشورش به حمایت از فلسطین در همه زمینه‌ها ادامه خواهد داد و تأکید کرد که ریاض از سال ۲۰۱۳ تا کنون کمک مالی به بودجه دولت فلسطین را از ماهی ۱۴ میلیون دلار به ۲۰ میلیون دلار افزایش داده است.

این در حالی است که پیشتر «عبدالباری عطوان» تحلیلگر برجسته عرب، گفته بود با نگاه به مناظره «ترکی الفیصل»، رئیس پیشین دستگاه اطلاعاتس عربستان و ژنرال «یعقوب عمیدور»، مشاور پیشین امنیت قومی اسرائیل، بخوبی می‌توان این نکته را دریافت که عادی‌سازی روابط بین ریاض و تل‌آویو آغاز شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: