تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۱ - ۲۳:۰۵ کد مطلب 105491

توافق طرف‌های درگیر در یمن برای آزادی اسرا

منابع مطلع از مذاکرات صلح یمن اعلام کردند که طرفین درگیر یمنی روز سه شنبه به توافق اولیه ای در زمینه آزادی کلیه اسرا در آینده ای نزدیک دست یافتند. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رویترز، منابع مزبور که به نام آنها در این خبر اشاره ای نشده، گفتند به موجب این توافق، […]

منابع مطلع از مذاکرات صلح یمن اعلام کردند که طرفین درگیر یمنی روز سه شنبه به توافق اولیه ای در زمینه آزادی کلیه اسرا در آینده ای نزدیک دست یافتند.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رویترز، منابع مزبور که به نام آنها در این خبر اشاره ای نشده، گفتند به موجب این توافق، همه اسرا ظرف ۲۰ روز از زمان اجرای توافق، آزاد می شوند.

مذاکرات صلح یمن از حدود ۳ هفته پیش در کویت آغاز شد و توافق در زمینه آزادی اسرا، نقطه عطف مهمی در روند گفت و گوها به شمار می رود.

انصارالله تاکید دارد که پیش از هر مساله ای، باید موضوع تشکیل دولت انتقالی به اجماع هر دو طرف برسد.

این در حالی است که نمایندگان دولت مستعفی یمن بر خلع سلاح کمیته های مقاومت و عقب نشینی آنها از شهرهای مهم نظیر صنعا (پایتخت) اصرار دارند.

پیشتر فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن طرف های درگیر را به انعطاف پذیری برای به نتیجه رساندن مذاکرات صلح و پایان دادن به جنگ در این کشور ترغیب کرده بود. گفت و گوهای جاری سومین دور مذاکرات صلح یمن است.

ائتلافی از کشورهای عربی به سرکردگی عربستان حدودا از یک سال پیش در حمایت از دولت مستعفی یمن، شروع به تجاوزگری در این کشور کرد و قربانی شدن شمار زیادی غیرنظامی، تاوان سخت این اقدام بود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: